Ženy si drasticky nechávajú zmenšiť pery. Môže za to nový kozmetický trend

Zákrok vyzerá bolestivo.
Zdroj: Instagram/dr.apple_surgery

Veľké pery prestávajú byť symbolom krásy, čoraz viac žien túži po nežnejšom vzhľade.

Dnes je takmer nemožné nájsť na Instagrame modelku, ktorá by sa nepýšila plnými perami. Tie sú totiž už nejaký čas symbolom krásy a ženskosti. Dokazuje to aj prieskum z USA, ktorý viedla Americká spoločnosť plastických operácií. Ukázal, že množstvo zákrokov na zväčšenie pier sa zvýšilo o 50 percent za posledných pár rokov. Teraz sa však zdá, že tomuto kritériu dokonalého vzhľadu odzvonilo. Sociálne siete a kozmetický priemysel zachvátil nový trend. Čoraz viac žien si pery necháva chirurgicky zmenšiť. Píše o tom Allure.

Lekárka plastickej chirurgie Melissa Doft tvrdí, že nový trend je populárny najmä v Ázii. Ide o zákrok, v ktorom sa pod lokálnou anestéziou odstráni koža z pier a vďaka stehom sa vytvorí ich nové ohraničenie. Anestézia v tomto prípade trvá 25 až 30 minút. Celá procedúra nie je zložitá ani nebezpečná. Stehy sa zvyčajne vyberú už po týždni a pacientky musia byť chvíľu len na ľahkej diéte, kým im nezmizne opuch.

Drahý špás

Kým sa pre takéto zlepšenie rozhodnete, mali by ste zvážiť jeho cenu. Môže vám totiž poriadne zasiahnuť do rozpočtu. Jeden takýto zákrok vo svete stojí priemerne 890 až 2670 eur, čo je oveľa viac ako pri zväčšení pier. No a ak vás zaujíma ako ženy po takomto zákroku vyzerajú, hľadajte na Instagrame. Nájdete tam viac ako 5000 obrázkov, ktoré tento zásah plastickej chirurgie zobrazujú.

Angelina Jolie teda možno príde o symbol, ktorý jej závidia ženy po celom svete. No vy by ste sa mali učiť prijať svoju tvár, takú aká je. Zmena týchto trendov len poukazuje na to, aké sú všeobecné vzorce krásy prchavé. Nenechajte sa preto strhnúť a majte sa radi. Lebo vaše vnútorné vyžarovanie a prirodzené sebavedomie sú oveľa atraktívnejšie ako pery akejkoľvek veľkosti.

NEW YORK/jd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti