Domáce

Teploty stále nízke, počasie sa však bude meniť

Počasie
Zdroj: shuterstock.com

Po prechode frontu sa nám citeľne ochladilo.

Prvý jarný víkend máme za sebou, ale paradoxne nám nedeľa priniesla zmenu počasia, ktorá sa s nami povlečie ešte aj zajtra.

Zdroj: shuterstock.com

Obrázky:

Dnes bolo počasie veľmi nestále a premenlivé, prevládala však veľká oblačnosť, z ktorej často spŕchlo, na horách aj snežilo. Od západu sa nám dnes ochladilo, a preto sa tu teplota vyšplhala maximálne na 8 stupňov. Na východe, kde bolo oblačnosti aj zrážok menej, bolo dnes ešte príjemne od 12 do 19 stupňov.

Doprava:

Zajtra pozor najmä na cestách na severe a východe územia, kde sa budú vyskytovať zrážky, najmä nad ránom pri nižších teplotách môže byť vozovka šmykľavá, na horských priechodoch hrozí aj sneženie.

Noc:

V noci bude spočiatku veľká oblačnosť, miestami s prehánkami, od stredných polôh so snehovými, ale intenzívnejšie zrážky sa očakávajú len na východe. Naopak, od západu sa začne oblačnosť rozpadávať a zrážky ustávať. Teplota poklesne na 6 do -2 stupňov.

Celkovo:

Zajtra sa situácia teda otočí, viac zrážok aj oblačnosti bude na východe územia. Na západe bude pre zmenu teplejšie.

Západ:

Konkrétne na západnom Slovensku sa zajtra oteplí na 8 až 12 stupňov. Počasie tu bude najkrajšie, prevažne málo oblačné, ale pofukovať bude chladnejší mierny západný vietor.

Zdroj: SITA

Stred:

Na strednom Slovensku bude aj zajtra premenlivá veľká oblačnosť s prehánkami, od stredných polôh so snehovými. V južných okresoch spŕchne len ojedinele. Teplota sa bude pohybovať od 5 stupňov na severe, do 11 na juhu.

Východ:

No a na východe rátajte takisto spočiatku s veľkou, postupne už len s premenlivou oblačnosťou s občasnými prehánkami, takisto na horách so snehovými. Teplota vystúpi na 5 až 10, len na krajnom juhovýchode môže byť ešte do 12 stupňov.

Hory:

Na hory sa vrátila zima, aj zajtra bude snežiť, len na Podhorí môže spŕchnuť. Vietor už bude zajtra aj na horách iba slabý. V nadmorskej výške 1500 m sa bude teplota pohybovať okolo 0 stupňov.

Bio:

Pozajtra sa počasie na horách už zlepší. Biopredpoveď zostáva na 3, teda na miernej záťaži.

Štyri dni:

A poďme na ďalšie dni. V stredu sa vyčasí a teplota vystúpi na 7 až 14 stupňov. Vo štvrtok nám k večeru pribudne oblačnosť a ak sa vyskytnú prehánky, tak iba na horách. Oteplí sa na 10 až 17 stupňov. V piatok bude už na celom území prevládať premenlivá veľká oblačnosť s ojedinelými prehánkami, v horských oblastiach nie sú vylúčené ani búrky. Teplota: 12 až 18 stupňov. V sobotu bude opäť pekne, prevažne slnečno a teplo, 13 až18 stupňov. V nedeľu má byť ešte teplejšie.

BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.