Dievčatko zachránila rodinná fotka. Vďaka nej zistili, že má rakovinu očí

Frankie je krásne dievčatko.
Zdroj: Facebook/Megan Athey

Len málokto sa odváži pomyslieť na to, čo by sa stalo, keby zábery malej Frankie nikdy nevznikli.

Sedemmesačné dievčatko z Newcastlu malo šťastie v nešťastí. Jeho pozorná mama Megan Athey si totiž na rodinných fotografiách všimla niečo nezvyčajné. Ak by tomu nevenovala pozornosť, malá Frankie by tu už nemusela byť. Píše o tom Mirror.

Keď pred pár týždňami prišla Megan navštíviť jej sesternica, rozhodli sa, že urobia zopár záberov rozkošného dievčatka do rodinnej zbierky. Pustili sa do fotenia. No počas toho, ako si ich potom pozerali, si všimli, že oči bábätka sa podozrivo lesknú na každej z nich. Megan začala mať pochybnosti, a tak si podobné symptómy len pre istotu pozrela internete. S prekvapením zistila, že môže ísť o tzv. retinoblastóm. Tak sa označuje nádorové ochorenie oka.

Dvadsaťštyriročná mama znepokojene zobrala Frankie do nemocnice. Lekári ju poslali k očnému špecialistovi, ktorý zistil, že bábätko má dva nádory na pravom oku a tri na ľavom. Navyše jeden z nich je príliš rozsiahly.

„Bolo to hrozné. Najhoršia správa, akú by rodič túžil počuť," opisuje smutné chvíle Megan.

Šťastie v nešťastí

Frankie už žiaľ stratila zrak na pravej strane. Aj preto lekári musia konať rýchlo. V nemocnici, kde ju ošetrujú, však v posledných dňoch museli bojovať s kybernetickým útokom, ktorý zastavil ich systém počítačov. Z toho dôvodu museli jednu z jej prehliadok u odborníkov zrušiť. Čas je ale v tomto prípade rozhoduje.

Rakovina chorého dievčatka sa môže rozšíriť aj do mozgu a spôsobiť vážne problémy. Frankie mala šťastie. Ak by rakovinu na fotkách neobjavili, mohli by sa jej šance na život rapídne znížiť.

„Veľmi som plakala, odkedy mi to povedali. Myslím na to, čím si ešte bude musieť prejsť," povedala Megan. Napriek tomu dúfa v šťastný koniec. Dodáva, že jej Frankie je malá bojovníčka a spolu to určite zvládnu.

NEWCASTLE/jd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti