Nový školský zákon mal život rodičom uľahčiť, nakoniec ho skomplikuje

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ministerstvo školstva prichádza s novým školským zákonom, ktorý mal uľahčiť život rodičom. No nakoniec ho skomplikuje. Zmeny kritizujú aj odborníci. Zostali len na papieri a deti sa sľubovanej pomoci nedočkajú.

Školský zákon alebo inak - pravidlá, ktorými sa riadia naše školy. Ten aktuálny je starý 15 rokov. Minister školstva teraz prichádza s novým návrhom, ktorý už schválila vláda.

Aby rodičia mohli pracovať, štát im zaistí miesto v škôlke. Pôjde sa na to postupne. Od budúceho roka majú garanciu materskej školy všetky štvorročné deti.

Prečítajte si tiež:

Samosprávy majú dobudovať kapacity v škôlkach. Už teraz však vedia, že to nestíhajú. Garantovať ale miesto štvorročným deťom musia. Starosta bratislavskej mestskej časti Ružinov Martin Chren podotýka, že na o doplatia rodičia mladších detí.

„Je to na úkor trojročných, ktorým sa potom miesto v škôlke neujde. Nám vlani chýbalo 170 miest. Ak sa stane to, že rodičia, ktorí sú v súkromných škôlkach, sa rozhodnú tiež dať svoje deti do tých štátnych, tak tých kapacít bude neustále chýbať viac, ako dnes,“ upozorňuje.

Ostatné novinky nájdete v priloženej reportáži.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme školstvo

Dôležité udalosti