Žiaci v autoškolách sa obávajú nových testov. Zisťovali sme, v čom budú náročnejšie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Žiaci v autoškolách sa obávajú nových pravidiel pri skúškach. Aj keď na kurz nastúpili ešte za starých podmienok, nebude im už stačiť naučiť sa staré testy a mať tak istotu, že prejdú. Od apríla na nich čaká elektronický systém, ktorý vyberá otázky náhodne z takmer jeden a pol tisícového balíka. Zisťovali sme, ako sa s touto výzvou vysporiadali v autoškolách.

Pol hodina, 40 otázok a najmenej 90 bodov. Ministerstvo vnútra spolu s policajným zborom zverejnili podrobnejšie informácie o zmene. Tá čaká autoškoly od prvého apríla.

Autoškoly pocítili obavy ľudí už koncom roka. Vtedy bol záujem o absolvovanie skúšok najväčší. Elektronický test obsahuje otázky náhodne vygenerované informačným systémom. 

Prečítajte si tiež:

„Skúška bude vyhodnotená hneď po uplynutí časového limitu alebo ukončení testu žiadateľom. O výsledku bude prevádzkovateľ autoškoly informovaný,“ priblížil riaditeľ odboru dopravnej polície Prezídia Policajného zboru Tomáš Vrábel.

Ak testom neprejdete, budete mať o pokus viac. Po novom bude jeden riadny termín a tri opravné.

„Nebude už možné naučiť sa 35 testov s odpoveďami a,b,c. Žiaci sa budú musieť viac sústrediť,“ povedal majiteľ autoškoly Václav Šeliga.

„Učebná osnova platí rovnako naďalej, mení sa len forma skúšky. Všetky nové veci prinášajú zo začiatku nejakú obavu a rešpekt, ale to je prirodzené,“ dodal predseda Slovenskej komory výcvikových zariadení autoškôl Jozef Rohaľ.

Štát od nového systému očakáva väčšiu objektivitu a zabránenie korupcii.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Auto-moto

Dôležité udalosti