Zverejnili vek, v ktorom majú ženy najlepší orgazmus. Prekvapí vás

Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock.com

A za všetko môže len zdravé sebavedomie.

Keď príde reč na sex, pravdepodobne si myslíte, že sexuálny vrchol prežívame v tínedžerskom veku alebo po dvadsiatke. To sa však netýka žien. Najmä, ak je reč o orgazme.

Nový prieskum totiž odhalil, že vekom sa intenzita orgazmu u žien zlepšuje. Najlepší vrchol vraj prežívajú 36-ročné ženy. Píše The Sun.

Štúdiu uskutočnilo Natural Cycles, prvá certifikovaná aplikácia slúžiaca ako antikoncepcia. Zapojilo sa do nej 2 600 žien, ktoré používali štandardizovanú metodiku McCoy Female Sexuality Questionnaire.

Ženy rozdelili do troch skupín: mladšie (do 23 rokov), stredne staré (23-36 rokov) a staršie (36 a viac). Zistili, že v poslednej staršej skupine sa zlepšil orgazmus, stúpla príťažlivosť a sex bol príjemnejší. Hlavným dôvodom bolo, že v staršom veku sa cítili ženy sebavedomejšie. Ukázalo sa, že ženy z tejto skupiny boli so svojím výzorom spokojnejšie ako tie zo skupiny stredne starých. 

Skupina mladých žien síce skórovala v otázke spokojnosti s výzorom, ale zlyhala v otázke, ako často majú orgazmus.

Viac ako polovica žien zo skupiny starších (58 percent) uviedla, že majú najlepšie orgazmy a majú ich častejšie ako pred rokmi. Ženy z tejto skupiny mali sex častejšie ako tie mladšie.
VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti