Rodina zo Sečoviec zažila po návrate domov šok. Takýto pohľad na záhradu nečakali

Rodina zo Sečoviec zažila po návrate domov šok. Takýto pohľad na záhradu nečakali

Majiteľ záhrady si chce na záškodníka lepšie posvietiť. Dvor bude snímať viac kamier.

Po návrate domov zažili šok. Ich zelená záhrada sa zmenila na nepoznanie. Okrasné kríky záhadne vyschli. Keď sa lepšie prizreli, zistili, že to nebola náhoda.

"Škoda je značná, starali sme sa o to s láskou a je nám ľúto, že naša práca vyšla nazmar," povedal pán Ladislav Jakubčiak.

Väčšina rastlín vyschla len z jednej strany. Kríky a kvety podľa neho niekto postriekal chemikáliou. "Stačí dať prípravky, ktoré sú na trávu, postriekať ihličnany a do týždňa všetko vyschne," povedal záhradník Vladimír Zajac.

Páchateľ zničil najviac kríkov na okraji záhrady. Pravdepodobne dobre vedel, kadiaľ sa môže hýbať. "Značná časť postreku prišla zo strany susedov. Tak zrejme to mal zmapované," myslí si majiteľ záhrady. 

Záhradu sníma kamera a vandali dnu nevošli. Susedia tvrdia, že si nikoho nevšimli. Odborník ale majiteľovi odkazuje, že jeho záhradka môže byť do mesiaca znovu zelená. "Odrezať to, čo je vyschnuté a druhá časť ešte môže obžiť," radí Vladimír Zajac. 

Majiteľ záhrady si chce na záškodníka lepšie posvietiť. Dvor bude snímať viac kamier. "Dúfame, že sa to nebude opakovať," povedal pán Ladislav. 

Záhrada im vyschla už po druhýkrát. Zaujíma sa o to aj polícia.


SEČOVCE/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Záhrada

Dôležité udalosti