Bobry v tom tentoraz boli nevinne. Na Malom Dunaji vznikla nelegálna hrádza z nákupných vozíkov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Videli ste už niekedy bobriu hrádzu z nákupných vozíkov? Obyvatelia jednej záhradkárskej oblasti v Bratislave sa na ňu pozerali denne. Dnes sa však jeden z obchodných reťazcov rozhodol nelegálnu hrádzu odstrániť.

Dalo by sa označiť ako najbizarnejšie stojisko nákupných vozíkov na Slovensku. V časti malého Dunaja pri Podunajských Biskupiciach ich skončilo pravdepodobne viac ako 50.

Sú na ťažko dostupnom mieste a vyťahovať ich museli ťažkou technikou. Náklady hradí Kaufland - jeden z poškodených obchodných reťazcov. Vozíky skončili aj v časti prítoku spravovaného rafinériou. Tá chce prispieť na plot.

Prečítajte si tiež:

​V Malom Dunaji skončili nákupné vozíky rôznych obchodných reťazcov, plastové aj kovové. Niektoré aj z takého dôvodu, že ich zberné suroviny odmietali vykupovať.

S majiteľom najbližších zberných surovín sa nám skontaktovať nepodarilo. Hoci za správanie zberačov železa nenesie zodpovednosť, môže im podľa mestskej časti aspoň dohovoriť, aby vozík vrátili na pôvodné miesto. Obchodný reťazec stojí jeden vozík približne sto eur.

Po hodinách driny sa privolanej čate podarilo prítok oslobodiť od vozíkov a rybám odstrániť prekážku v ceste.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Životné prostredie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.