Turkovi nevyšla svadba ani na tretí pokus. Vyspovedali sme nevestu na úteku, ktorá ho udala

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Zásah priamo na svadobnom obrade. Muž tureckej národnosti sľúbil mladej neveste zo Selíc 3-tisíc eur za jej áno. Nebola však prvá v poradí, ktorú takto lanárili.

Obradná miestnosť Šaľa. Namiesto pozvaných svadobčanov do sobášnej siene vtrhli policajti z národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácií. Stalo sa tak potom ako vyslovila svoje áno 18-ročná Slovenka.

Pokus po sobáš na matričnom úrade v Šali mal byť pre muža z Turecka už tretím v poradí. Všetky potencionálne nevesty mu hľadal 54-ročný Rakúšan tureckej národnosti.

Prvé účelové manželstvo mal uzavrieť so Slovenkou B. L. v októbri minulého roku na Matričnom úrade Dvory nad Žitavou. Napokon k sobášu nedošlo.

Prečítajte si tiež:

Tehotnú Vanessu nútili k sobášu

​Ďalšie manželstvo malo byť s 19-ročnou Vanessou z Tvrdošoviec. Na stretnutie s cudzincami ju mali zlákať známi.

„Tisíc eur, že aby som sa vydala, že dobrý život budem mať v Nemecku aj Rakúsku. Ja som jej povedala, že nechcem sa vydať, že mám aj malú a tehotná som. Ani sa s ním neviem rozprávať a ani neviem kto to je a aj ma môžu zabiť,“ vysvetlila Vanessa.

Napriek jej nevôli ju spolu s dcérou na niekoľko dní zamkli v dome a v sprievode tlmočníka aj zobrali na úrad. Pozorná matrikárka tušila, že niečo nesedí.

„Po maďarsky mi povedala, či sa dobrovoľne vydávam alebo nie. Ja som nepovedala nič, len hlavu som dala dole, aby si to nevšimli,“ hovorí Vanessa.

Matrikárka po konzultácií so starostom kontaktovala náčelníka obecnej polície. Medzitým sa Vanesse podarilo utiecť. Neskôr sa prihlásila na polícii s tým, že je ochotná vypovedať a povie všetko.

Na celej akcii spolupracovali aj policajti z Rakúska a Nemecka. Novomanžela zo Slovenska vyhostia.

Viaceré nevesty a organizátor sobášov sú stíhaní za prevádzačstvo formou účelového sobáša a v prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na dva až osem rokov.

V príde tehotnej Vannesy hrozí páchateľom za obchodovanie s ľuďmi formou núteného sobáša až 12 rokov.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.