Manažéri diaľnic letecky cestovali do Košíc, aby ich štátne limuzíny z Bratislavy odviezli do Prešova

Poklepaním základného kameňa sa dnes slávnostne začala výstavba jedného z posledných chýbajúcich úsekov diaľnice medzi Bratislav
Zdroj: Ministerstvo dopravy a výstavby SR

A vraj si to zaplatia sami.

Pracovníci štátnej správy by sa mali správať hospodárne, úsporne a aj ekonomicky. Ťažko povedať, ako ušetrili manažéri, ktorí sú zodpovední za výstavbu diaľnic. Dennikn ako prvý informoval o tom, že na poklopanie základného kameňa novej diaľnice pri Prešove sa niektorí vrcholoví pracovníci Národnej diaľničnej spoločnosti najprv letecky prepravili do Košíc. Tam po nich poslali z Bratislavy služobný odvoz a ním sa doviezli do Prešova. Takúto informáciu priniesol na Facebooku poslanec Miroslav Beblavý.

ZDROJ: Facebook/Miroslav Beblavý

"Včera bolo v Prešove poklepanie základného kameňa pre diaľnicu D1 Prešov západ - Prešov juh. Všetci riaditelia sa z BA premiestnili do Košíc letecky. Tam ich čakali štátne limuzíny, ktoré vyštartovali prázdne z BA do Košíc, aby v Košiciach mohli riaditelia nastúpiť a nechať sa odviesť do Prešova," píše Beblavý na svojom facebookovom profile. Odvoláva sa pritom na zdroj priamo z Národnej diaľničnej spoločnosti, s ktorým dlhodobo spolupracuje a podľa neho je spoľahlivý.

Zaplatia si to sami

Národná diaľničná informácie potvrdila, no tvrdí, že manažéri vopred sľúbili peniaze za letenky štátnej firme vrátiť. "Pán poslanec má nesprávne informácie. Letecky do Košíc cestovali traja z piatich členov predstavenstva," píše dennikn, ktorý má k dispozícii stanovisko Národnej diaľničnej spoločnosti.

Mená v oficiálnom stanovisku neuvádzajú. Neoficiálne sa však podľa portálu hovorí, že išlo o generálneho riaditeľa Jána Ďurišina (nominant Most-Híd), investičného šéfa Ladislava Dudáša (Most-Híd) finančného riaditeľa Ľubomíra Belfiho (SNS).

BRATISLAVA/kacs

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti