Zlodejskému gangu, ktorý napadol náš štáb, horí pod zadkom. Naháňali sme ich opäť

Zlodejskému gangu, ktorý napadol náš štáb, horí pod zadkom. Naháňali sme ich opäť
Zdroj: Reflex

Ľudia, ktorí v centre pracujú alebo podnikajú sa zhodujú, že veci sa začali hýbať.

Nedávno sme vám ukázali vyčíňanie zlodejskej mafie, ktorá sa pohybuje v centrách niektorých našich miest. Keď sme ich oslovili, neváhali dokonca na náš štáb zaútočiť. Potom, čo sme odvysielali prvú sériu reportáží o ich praktikách, nás zaujímalo, či sa v uliciach niečo zmenilo. Boli sme sa tam opäť pozrieť.

Gang profesionálnych zlodejov terorizuje hlavné mesto už niekoľko mesiacov. Ide o dobre zorganizovanú skupinu viacerých ľudí z rôznych krajín. Denne zarábajú tisíce eur. Obchodníci z centra mesta sa ich boja. Napadli aj našu redaktorku Kristínu Kövešovú s kameramanom.

Pokúsili sme sa ich opäť nájsť a vybrali sme sa znovu do centra. Na naše prekvapenie, kým pri tvorbe predchádzajúcej reportáže redaktorka a kameraman počas šiestich hodín neuvideli ani jedného policajta, teraz ich bolo plné centrum.

Hovorca Mestskej polície nám ale povedal, že to súvisí s letnou turistickou sezónou a nie odvysielaním našej reportáže v Reflexe.

"Na pokyn primátora boli posilnené hliadky mestskej polície v Starom meste a rovnako aj začali užšie spolupracovať s mestskou políciou," povedala nám zase hovorkyňa mesta Bratislava Zuzana Onufer.

Aj ľudia, ktorí v centre pracujú alebo podnikajú sa zhodujú, že veci sa začali hýbať. "Nakoľko je v našom záujme, aby sa občania ako aj návštevníci mesta nestávali obeťami tohto druhu trestnej činnosti, boli aj na základe medializovaných informácií prijaté zo strany príslušných útvarov PZ zvýšené opatrenia zamerané proti tomuto druho trestnej činnosti," povedal bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

Aj napriek zvýšeným hliadkam policajtov však zlodeji úplne nezmizli. Bolo ich však výrazne menej. Našu kolegyňu upozornil na dvoch zlodejov istý pán, tak za nimi išla. Keď si všimli, že ich nakrúca, prišla za ňou najskôr žena a potom aj jej spoločník. Niekoľkokrát udrel redaktorke po kamere, ale aj po ruke.

Ďalšie štyri zlodejky objavila opäť pod Michalskou bránou. Išlo o nové tváre, jedna z nich však bola žena, ktorú nakrútila redaktorka aj prvýkrát rovno pri krádeži.


Kde bývajú? Ako žijú? Odkiaľ k nám prišli? To všetko sú otázky, na ktoré aktuálne hľadáme odpovede. Gang týchto zlodejov sme sledovali niekoľko dní. Zo dňa na deň ich bolo v centre mesta vídať čoraz menej. Až posledné dva dni ich už nikto nevidel. K tomu, že zmizli z centra úplne určite pomohla aj iniciatíva ľudí, ktorí na nich začali upozorňovať.

"Príslušníci policajného zboru v rámci služobnej činnosti získavajú poznatky aj zo strany občanov, tie sú vyhodnocované a následne je zabezpečený ďalší postup v súlade so zákonom. Akékoľvek oznámenia zo strany občanovi v súvislosti s týmto druhom trestnej činnosti, ktoré by mohli napomôcť pri objasňovaní jednotlivých skutkov uvítame," povedal bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

Keďže je zlodejov v centre menej, alebo tam už posledné dni nie sú vôbec, zaujímalo nás, kde sa teraz zdržiavajú. Diváčka Reflexu nás dala tip, že každý víkend sa ubytovávajú v jednom z luxusných bratislavských hotelov, v ktorom pracuje.

Okrem pohodlia hotela mali podľa našich informácií niektorí členovia gangu prenajaté byty v centre mesta. Ďalšia indícia nás naviedla do ubytovne na okraji mesta, a tak sme toto miesto sledovali dva dni. Pýtali sme sa miestnych, či ich registrujú a či vedia, že sú zlodeji. Jeden muž potvrdil, že sú v ubytovni asi rok.

Niektorí zase tvrdili, že títo ľudia v ubytovni nebývajú. Po pár hodinách nášho vypytovania dostala redaktorka anonymné varovanie, že pokiaľ nechce mať vážny problém, má hneď odísť.
BRATISLAVA/ Reflex

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zlodej

Dôležité udalosti