Rezort zdravotníctva pod vedením Lengvarského v niektorých oblastiach zlyháva, vyhlásil Heger

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Poverený premiér Eduard Heger (OĽANO) na tlačovej konferencii reagoval na skutočnosť, že je minister Vladimír Lengvarský pripravený podať žiadosť o ukončenie jeho poverenia viesť rezort zdravotníctva.

Heger uznal, že vníma niektoré oblasti, pri ktorých ministerstvo zdravotníctva pod vedením Vladimíra Lengvarského zlyháva.

Prečítajte si tiež:

Heger pripomenul aj skutočnosť, že Národná implementačná a koordinačná autorita (NIKA) upozornila na meškanie niektorých projektov z plánu obnovy.

Plán obnovy je podľa Hegerových slov kľúčovým dokumentom pre celé Slovensko. Jeho prioritou preto je, aby sa splnili jeho stanovené ciele a míľniky. „Aby sme odstránili všetky prekážky a začali rýchlo dobiehať zmeškané obdobie,“ uviedol.

Predseda vlády odmietol odpovedať na otázku, či navrhol Lengvarského odchod on, alebo s tým prišiel Lengvarský sám. O podrobnostiach chce hovoriť vo štvrtok, po stretnutí s prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

V súčasnosti nevie, kto šéfa rezortu zdravotníctva na stoličke nahradí. Heger tvrdí, že je meno v rukách prezidentky.

Viac sa dozvieme zajtra

Zuzana Čaputová pripomenula, že vedením rezortu môže poveriť iba existujúceho člena vlády.

Prezidentka oznámi ďalší postup v súvislosti s vedením rezortu zdravotníctva po štvrtkovom (2. 3.) stretnutí s Eduardom Hegerom (OĽANO) a Vladimírom Lengvarským (nominant OĽANO).

Hlava štátu ozrejmila, že s Hegerom je v posledných týždňoch v intenzívnom kontakte v témach, ktoré považuje za kľúčové.

Prečítajte si tiež:

„Jednou z nich je, samozrejme, naplnenie míľnikov z plánu obnovy. Vnímam, samozrejme, isté výzvy v tejto oblasti, najmä pokiaľ ide o budovanie alebo projektovanie nemocnice Rázsochy. Požiadala som ešte pred niekoľkými dňami premiéra, aby k tejto veci pristúpil s veľkou pozornosťou, aby nedošlo k zlyhaniu v tejto oblasti," povedala.

Heger by mal podľa jej slov na štvrtkovom stretnutí predstaviť návrh riešení v súvislosti s Rázsochami.

„Zároveň som dohodnutá aj s ministrom Lengvarským, s ktorým som bola v telefonickom kontakte, že zajtra ho prijmem na rokovanie a potom oznámim svoj ďalší postup," uviedla prezidentka.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.