Piešťany sa chceli pochváliť zrekonštruovanými fontánami: Všetko zničil neznámy fantóm

Ilustračné foto.
Zdroj: TV Markíza

Boli pripravené na slávnostné otvorenie letnej kúpeľnej sezóny, ktorá začína v piatok.

Vandalizmus alebo sabotáž? V Piešťanoch niekto zničil desiatky rokov staré mestské fontány, do ktorých mesto investovalo po zime nemálo peňazí. Škody budú vysoké. Vyzerá to tak, že ten kto to urobil, veľmi dobre vedel, čomu sa má vyhnúť.

Z trinástich mestských fontán je zničených šesť. Nefungujú v meste ale ani v parku. Spustili ich iba pred dvoma týždňami. Dvojmesačná práca robotníkov tak vyšla nazmar.

„Vyčistená voda, vymaľované fontány, technológia opravená, voda upravená, to nie je na to slov," povedal manažér strediska správy budov mesta Piešťany Emil Včelár.

Boli pripravené na slávnostné otvorenie letnej kúpeľnej sezóny, ktorá začína v piatok. Teraz je všetko zničené, pritom ešte včera nič nenasvedčovalo tomu, že by niekomu mohli vadiť a lákali miestnych turistov.

Podľa Hany Dupkaničovej šéfky služieb mesta Piešťany, v tomto prípade to nebol vandalizmus.

„Považujeme to za sabotáž, niekto úmyselne a cielene poškodil technológiu fungovania fontán," myslí si Dupkaničová. Rozstrihol zámok, otvoril, skočil do šachty a polámal potrubie.

Väčšinu fontán, ktoré niekto poškodil, nesníma kamerový systém. Ani kamera, ktorá je na Námestí Slobody nepomôže - bohužiaľ kamera na túto časť fontán nedovidí z dôvodu vzrastlých stromov.

Opraviť fontány do otvorenia kúpeľnej sezóny síce už nestihnú, no chceli by tak urobiť do dvoch týždňov.

Viac v reportáži:


PIEŠŤANY/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vandalizmus

Dôležité udalosti