Táto babička klame mladým vzhľadom. Postavu jej závidia aj tínedžerky

Carolyn Hartz
Zdroj: Getty Images

Austrálčanka teraz ženám radí ako vyzerať a cítiť sa sebavedomo.

Carolyn Hartz neustále prekvapuje ľudí naokolo. Málokto by uhádol jej skutočný vek. Jej fotky v plavkách sa začali nedávno šíriť internetom a ľudia len nechápavo krútili hlavami. Pri pohľade na ne by ste si zrejme mysleli, že Carolyn má okolo tridsiatky. Zdanie však klame. Píše o tom Mirror.

Krásna Austrálčanka z mesta Perth je totiž už babičkou. Má sedemdesiat rokov, no takmer dokonalú postavu. Teraz je inšpiráciou mnohých žien, ktoré chcú poznať jej tajomstvo mladosti.

Vzdajte sa cukru

Carolyn tvrdí, že stačí dodržiavať pár jednoduchých zásad. Sama sa už desiatky rokov vyhýba cukru.

„Bolo to na začiatku ťažké, pretože som bola od cukru závislá. Ale verím, že to je jeden z najdôležitejších dôvodov, prečo som zostala zdravá a udržujem si telo vo forme," radí.

Aby sa vyhla cukru, používa na sladenie xylitol. Ide o prirodzené sladidlo, ktoré udržiava nízku hladinu krvného cukru. Okrem toho odporúča jesť veľa bielkovín spolu s každým jedlom počas dňa. Najviac ale pri raňajkách. Pomáha to totiž zastaviť chuť na sladkosti.

Veľa spánku a zdravá strava

Carolyn priznáva, že s vekom začala vnímať, že jej metabolizmus sa spomalil. Preto si na stravu dáva pozor. Vždy zje radšej menšiu porciu a kontroluje sa.

„Verím, že je veľmi dôležité, aby sme si uvedomovali, aké jedlo jeme a koľko ho zjeme. To je dôležitý faktor," upozorňuje a dodáva, že týrať sa kvôli jedlu nemusíte a občas si môžete dopriať aj nejaký prehrešok. Navyše zdôrazňuje, že zabúdať na spánok sa neoplatí. Je dôležité, aby ste mali dostatok oddychu.

Vyhnite sa opaľovaniu

Navyše Carolyn nie je fanúšičkou opaľovania. Verí, že aj vďaka tomu je jej koža stále pružná. Keď mala 30 rokov odstránili jej z nosa začínajúci symptóm rakoviny kože. Odvtedy nikdy nezabudne na opaľovací krém.

Na záver dodáva, že podstatné je aj vnútorné nastavenie a radosť zo života. „Buďte šťastní za všetko a nikdy sa netrápte pre svoj vek," pripomína.

PERTH/jd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.