Na túto správu na Whatsappe neodpovedajte. Môže vás pripraviť o nemalé peniaze

Ilustračné foto
Ilustračné foto Zdroj: Reuters

Falošné správy posielajú podvodníci, aby od ľudí získali prístup k súkromným bankovým účtom.

Ak používate na telefonáty a posielanie správ populárnu aplikáciu Whatsapp, mali by ste spozornieť. Skupina podvodníkov na nej totiž rozosiela správy, ktoré vyzerajú ako oficiálne oznámenie od vedenia aplikácie. Pokiaľ kliknete na link, ktorý vám posielajú, môžete si spôsobiť vážne problémy. Upozornil na to Daily Mail.

Správa vyzerá neškodne a dôveryhodne. Príde vám od odosielateľa Whatsapp a pripomenie vám, že vaše členstvo sa skončilo. Zároveň vás požiada, aby ste klikli na uvedený link a zaplatili malý poplatok (väčšinou 99 centov). Vďaka tomu môžete aplikáciu používať aj naďalej. Táto správa pravdepodobne príde v angličtine, no nie je vylúčené, že existuje aj jej slovenský preklad.

Na jej obsah však neodpovedajte a žiadny poplatok neplaťte. Ak zadáte v linku svoje platobné údaje, môže sa stať, že vás podvodníci pripravia o peniaze. Správu by ste teda mali hneď vymazať. Pokiaľ ste ju predsa len otvorili, skontrolujte si, či máte na vašom zariadení nainštalovaný kvalitný antivírusový program, pretože do systému vám mohol preniknúť vírus.

Whatsapp bol skutočne spoplatnený v začiatkoch svojej existencie. V súčasnosti je jeho používanie bezplatné a žiadne poplatky vedenie aplikácie v blízkej dobe neplánuje.

Slovenských užívateľov lákajú na výhru

Slovákov ohrozujú aj slovenské verzie podvodných správ. V nich vám Whatsapp pogratuluje, že vás vybral ako šťastného výhercu. Aby ste si prevzali výhru, musíte hneď kliknúť na uvedený link. Systém je v tomto prípade rovnaký. Na takúto správu kvôli bezpečnosti nereagujte a zo svojho účtu si ju odstráňte.


LONDÝN/jd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti