Viete, ako zachrániť zbehnuté oblečenie? Skúste tie najlepšie triky na pranie

Zimné oblečenie - ilustračná snímka
Zdroj: shuterstock.com

Škvrny od červeného vína alebo zápach topánok vás už nebudú trápiť.

Pranie oblečenia je niekedy zložitejšie ako by sa mohlo zdať. Existuje však zopár efektívnych trikov, ktoré vám pomôžu udržať si oblečenie dlho v dobrom stave. Môžu vám ušetriť čas aj peniaze. Píše o nich Daily Mail.

Zbehnuté oblečenie

Ak sa vám pri praní alebo sušení v sušičke zbehlo oblečenie, nemusíte sa s ním rozlúčiť. Namočte ho na päť minút do horúcej vody spolu s kondicionérom na vlasy. Potom ho vyberte a jemne natiahnite do jeho pôvodnej veľkosti. Výsledok vás prekvapí.

Škvrny z červeného vína

Keď svoje obľúbené tričko oblejete červeným vínom, jeho pranie môže byť poriadnou výzvou. Skúste takéto škvrny poliať bielym vínom. Znie to možno absurdne, no funguje to. Potom poškodené miesta len vyčistite práškom na fľaky a nechajte ich vysušiť.

Zápach topánok

Proti zápachu topánok môžete zabojovať rýchlou fintou. Dajte si do nich niekoľko novín. Papier nasiakne nepríjemný zápach bez toho, aby ste museli zapnúť práčku.

Opotrebované rifle

Pri častom praní džínsy rýchlo zošednú a vyzerajú obnosene. Ak ich máte špinavé, dajte ich cez noc do mrazničky. Zbavíte sa tak zápachu, baktérií a ich vzhľad aj farba zostanú nepoškodené.

Neodstrániteľné škvrny

Už ste vyskúšali všetko ale škvrny nejdú z vášho oblečenia preč? Ešte máte jednu možnosť. Použite na ne antibakteriálny gél na ruky. Nechajte ho vsiaknúť a škvrny ním pošuchajte. Opakujte, pokým fľaky úplne nezmiznú.

Hrčky na svetroch

Keď sa vám na svetri objavia malé hrčky je čas ho vymeniť. Existuje ale účinný trik, vďaka ktorému ho budete môcť ešte nosiť. Zoberte žiletku a prejdite ňou po povrchu svetra. Dajte si pozor, aby ste nepoškodili látku. Takto akékoľvek nerovnosti zmiznú s ľahkosťou.

LONDÝN/jd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti