Svidníčanov už roky trápi rozkopaná cesta: Pomôže im iba trpezlivosť

Takto cesta vyzerá.
Zdroj: TV Markíza

Podľa najnovších informácií od investora, by mali byť nové domy hotové o rok.

Postavili si nové domy, upravili okolie a cestu malo zabezpečiť mesto. Jazda po ich ulici však pripomína slalom medzi kanalizačnými poklopmi. Navyše dosť vytŕčajú a ľudia už deviaty rok počúvajú len a len sľuby.

Aj asfalt, ktorý mal vytŕčajúce poklopy tak trochu stlmiť, sa už rozpadáva. Ľuďom stále zavadzajú.

„Pár susedov si už poškodilo pneumatiky a disky na svojich autách a vznikli im tým škody," uviedol ešte v júni 2016 obyvateľ Svidníka Peter Breznoščák.

Pred niekoľkými dňami to jeden z kanalizačných poklopov nevydržal a prepadol sa.

„Bolo už aj ohrozenie života detí," povedal Breznoščák.

Dokončiť cestu mesto nechce preto, lebo v tejto lokalite plánujú ďalšiu výstavbu. „Budú tam chodiť ťažké nákladné autá., takže by sa to tam mohlo poškodiť,"vysvetlil Ľuboš Čepan z mestského úradu.

„Táto cesta nie je niekde vo vzduchoprázdne, ale k nej vedú iné cesty, ktoré dokončené sú a k ich poškodeniu nedochádza,"hovorí Breznoščák.

Napriek tomu sa vlani zdalo, že k normálnej ceste majú tu bývajúci Svidníčania o čosi bližšie. „V priebehu pár týždňov začne stavba a následne, neviem to odhadnúť, ale hádam v priebehu roka, roka a pol,"povedala vtedy hovorkyňa Svidníka Kristína Tchirová.

No a na rovnakom stanovisku trvá mesto aj po roku. Výstavba nových domov je i naďalej v pláne. Dokončenie tejto cesty preto musí počkať. Nič iné neostáva, len byť trpezlivý. Podľa najnovších informácií od investora by mali byť nové domy hotové o rok.

Viac v reportáži Pavla Siváka:


SVIDNÍK/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Svidník

Dôležité udalosti