Postrelená študentka z policajnej akadémie je v umelom spánku, jej stav je veľmi vážny

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Študentka, ktorú nešťastnou náhodou v stredu (1. 3.) na Akadémii Policajného zboru v Bratislave počas výcviku postrelil inštruktor, je vo veľmi vážnom stave. Podľa našich informácií je mladé dievča v umelom spánku a má poškodený stavec chrbtice. Hrozí, že zranenie bude mať trvalé následky.

Hospitalizovaná je na bratislavských Kramároch.

„Zranená žena je hospitalizovaná na traumatologickom oddelení a je pod stálym dohľadom lekárov,“ uviedla pre TVNOVINY.sk hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Eva Kliská.

​Trestné stíhanie

Polícia začala v prípade trestné stíhanie za prečin ublíženia na zdraví. „Doposiaľ nebolo vznesené obvinenie konkrétnej osobe,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Jana Šimunková.

Nešťastie sa stalo v stredu (1. 3. ) krátko po 16.00 h pri výcviku budúcich príslušníkov PZ v hangári akadémie. Inštruktor nešťastnou náhodou postrelil kadetku - študentku 1. ročníka.

Podľa zatiaľ neoficiálnych informácií projektil zasiahol mladé dievča do chrbta. Po udalosti bolo pri vedomí.

Prečítajte si tiež:

​K výstrelu údajne došlo tak, že inštruktor mal mať medzi napáskovanými "slepými" nábojmi aj jeden ostrý. Ako sa tam dostal, ostáva záhadou.

„V prípade prebieha vyšetrovanie s cieľom náležitého objasnenia presných príčin a okolností danej udalosti,“ dodala hovorkyňa.

Inštruktora (50), ktorý študentku postrelil, po incidente "obmedzili na slobode", teda zadržali. Na Akadémii mal patriť k najskúsenejším inštruktorom.

Podľa našich informácií sa v súčasnosti náchadza v policajnej cele.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 1. 3. 2023:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.