Aj keď sa mi vyhrážal rozkopaním, je znepokojivé, že vlastnil zbraň, hovorí moderátorka RTVS Marta Jančkárová

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) vo štvrtok (2.3.) zadržala podozrivého z vyhrážania sa moderátorke a redaktorke RTVS Marte Jančkárovej. Tá si pohotovú prácu polície váži a hovorí, že aj keď nikomu neželá nič zlé, je dobre „vyslať verejnosti signál, že vyhrážať sa beztrestne nie je možné“.

Má ísť o muža, ktorý sa moderátorke vyhrážal prostredníctvom zvukovej nahrávky. Tú nechal na záznamníku RTVS. Moderátorka podotýka, že sa jej nevyhrážal smrťou, ale „rozkopaním“.

Prečítajte si tiež:

„Zarazilo ma, že zadržaný mal v legálnej držbe zbraň. Tým určite nechcem naznačiť, že ju plánoval použiť, ale je to do istej miery znepokojivá informácia, keď vezmeme do úvahy charakter tých nenávistných vyhrážok,“ hovorí Marta Jančkárová.

Muž, ktorého polícia zadržala, má byť podľa našich informácií 77-ročný Rudolf. „Na polícii mi hovorili aj nejaké meno, ale nič mi to nehovorilo. Iba viem, že dotyčný pochádza z obce, ktorá je v blízkosti tej, odkiaľ pochádzam,“ dodáva moderátorka s tým, že sa cíti pokojnejšie, keď vie, že polícia dokázala rýchlo konať.

Prečítajte si tiež:

Podotýka však, že autor výhražných mailov, ktorý jej hrozil fyzickou likvidáciou, mučením a znásilnením stále známy nie je. „Určite to nie je pre nikoho príjemný pocit, keď si prečíta nejaké vyhrážky, ktoré sa týkajú života a bezpečnosti či už samotného človeka, alebo jeho blízkych. Ale nemôžem povedať, že by som sa cítila bezprostredne ohrozená. Beriem to s istou dávkou nadhľadu,“ dodáva Jančkárová.

„Polícia sa, dokonca bez toho, aby som o to požiadala, stará o moju bezpečnosť,“ doplnila vďačne.

Moderátorka na záver vyhlásila, že jej prístup k hosťom relácií - či už v televíznej časti RTVS, alebo v Slovenskom Rozhlase - tento incident neovplyvní. „Zachovám si profesionálny odstup tak, ako aj doteraz“.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.