Verí, že sa tam nachádza rozprávkové bohatstvo. Bývalý baník predáva „zlatú baňu“

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Neúspešný dobrodruh predáva svoje zlatonosné pozemky. Ťažbu zlata v obci Zlatá Baňa pri Prešove sa mu rozbehnúť nepodarilo. Nálezisko cenných kovov teraz ponúka za milióny eur.

Ľubomír Konkoľ (65) za svoj vyše hektárový pozemok na internete pýta viac než 5 milónov eur. Je presvedčený, že sa pod ním ukrývajú obrovské zásoby zlata a ďalších vzácnych kovov.

Aj keď sa tieto pozemky zaradili medzi najdrahšie ponúkané na slovenskom realitnom trhu, ich cena je podľa predávajúceho len asi pol percentnou hodnotou bohatstva ukrytého v zemi.

Prečítajte si tiež:

​Konkoľ odhaduje, že v zemi sa skrývajú asi 3 tony zlata, takmer 300 ton striebra, milióny ton zinku, kadmia, kobaltu, iridia, nomibia, lithia. Dokazujú to podľa neho geologické prieskumy robené ešte za socializmu no aj vrty, ktoré si sám objednal za takmer pol milióna eur.

Zlatá baňa bola v minulosti známa banskou činnosťou. Najviac zlata sa tu vraj - ako vedľajší produkt ťažby - podarilo získať v 18. storočí. Malé zlatinky by sa dali v miestnom potoku vyryžovať ešte aj teraz.

Bývalému baníkovi ale zámer s ťažbou nevyšiel. Dohodnutá firma od zámeru odstúpila a vlastný kapitál už na to nemá. Vzdal to aj zo zdravotných dôvodov. Oslovil i politikov, no nikto ho nebral vážne.

Majiteľovi zlatonostných pozemkov sa už ozvali viacerí záujemcovia, volali mu dokonca až z Kanady
Sám ale priznáva že vybaviť si všetky potrebné povolenia a začať s ťažbou nebude vôbec jednoduché.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zlato

Dôležité udalosti