Tohto lekára odlišuje od kolegov schopnosť vidieť, cítiť a nájsť príčinu ochorení

Mikuláš Štefan.
Zdroj: Reflex

Ľudia, ktorí ho vyhľadajú, nepodstúpia vyšetrenie či liečbu ako u klasického lekára - aj keď on sám vyštudovaným lekárom je.

V magazíne Reflex sme odvysielali reportáž o lekárovi, ktorý tvrdí, že nadprirodzené schopnosti sa u neho prejavili už v útlom veku. Pacientom sa zvyčajne zadíva do očí, aby zistil, čo presne ich trápi. Nehovoríme o liečiteľovi, ale lekárovi, ktorý vyštudoval Karlovu univerzitu a má dve atestácie. Je jedným z tých, ktorí otvárajú otázky týkajúce sa klasickej liečby v rámci tradičnej medicíny.

Ľudia, ktorí ho vyhľadajú, nepodstúpia vyšetrenie či liečbu ako u klasického lekára - aj keď on sám vyštudovaným lekárom je. To, čo ho od iných odlišuje - je nadprirodzená schopnosť vidieť, cítiť a nájsť príčinu ochorení a životných situácii.

"Tento dar som objavil, keď som bol ešte malé dieťa. Len som nevedel, že to majú aj iní. Bol som z toho zmätený. V škôlke spadol môj kamoš a rozbil si koleno. Inštinktívne som cítil, že tam mám dať ruku, aby ho to prestalo bolieť. Nevedel som ako a prečo. Dal som tam ruku, prestalo to krvácať a bolieť," spomína si Mikuláš Štefan na príhodu z detstva.

Keď som si roztrieskal koleno povedal som babke, aby mi na to nič nestriekala. Povedal som jej, aby mi tam dala ruku. Na mňa to nefungovalo. Veľmi pomaly som prišiel na to, že takúto vlastnosť nemá každý.

Pán Štefan si spomína, že na vysokej škole mal záblesky a spomenul si, kde žil. "Bol som tibetský mních, láma, učil som v tibetských kláštoroch a liečil som ľudí," tvrdí.

Ako sám hovorí, takto pomaly zisťoval, že vie niečo, čo iní nevedia. No aj napriek svojmu daru pracoval na Slovensku ako klasický lekár niekoľko rokov. Výpoveď dal po tom, čo sa v práci zmenili podmienky. Po istom čase dostal pozvanie do Viedne liečiť ľudí. Z plánovaných dvoch týždňov je už viac ako desať rokov.

"Prvý scaning je, že pozriem do očí a auru. A z toho už viem čo máte, prečo, ako žijete - všetky vaše podmienky. Potom si ľahnete a položím na vás ruky. Cítim všetko, čo cítite vy, ale potom to, čo nájdeme, vyčistíme. To, čo vyčistím, mi ostáva nad rukami a mám čierne fľaky od pacientov, hoci som si ich umyl. Nazvime to negatívna energia a pálim si preto ruky nad sviečkou. A to je tretia diagnostika - na dlaniach sa mi ukáže pacient. Vidím tam doslova obličky, pľúca, všetky vnútorné orgány, ale aj čakry, meridiány, energetický systém, " vysvetlil.

Podľa slov pána Štefana, sa nehrá na psychiatra či psychoterapeuta, ale kolegovia mu sami posielajú pacientov.

Denne spí iba dve hodiny, a to v noci, kedy medituje a dopredu si pozerá objednaných pacientov. "Astrálne cestovanie - stojím mu pri posteli a pozriem sa presne ako vyzerá, akú má diagnózu a s čím príde ku mne na ďalší deň," rozhovoril sa lekár a liečiteľ.

Priznal sa, že keď je náhodou v reštaurácii a pozrie sa na čašníka vie, čo ho trápi a čo mu je. No nikdy to svojim objektom, ktoré vidí nepovie. A dôvod? "Je to veľmi veľká duchovná vec."

Avšak keby sa im núkali ako nejaký tovar, bolo by to údajne z duchovného hľadiska nesprávne. Možno ste si všimli, že Mikuláš hovorí stále v prvej osobne množného čísla. Koho tým vlastne myslí, keď hovorí my?

"Pracujeme s vyššími duchovnými bytosťami, nazvime ich teraz - moji radcovia. Sú to duchovné bytosti, ktoré už nepotrebujú byť inkarnované na Zem. Cez ne vieme vytvoriť ochranný štít kdekoľvek a u kohokoľvek. Tí, čo ma poznajú od detstva to bežne využívajú," dodáva.


Lieči príznaky, ale nehľadá príčinu ochorenia - to je najčastejšia výčitka, ktorú napríklad východní liečitelia adresujú našej, západnej medicíne.

Juraj je pacient, ktorý vyskúšal obe možnosti a dodnes neverí, že vôbec niekto nájde príčinu jeho dlhotrvajúcich bolestí. Žiaden z lekárov mu diagnózu stanoviť nedokázal, ale on neprestáva bojovať o svoje zdravie. Aj preto bol ochotný s nami pricestovať za nezvyčajným lekárom Mikulášom a otestovať jeho schopnosti.

Ako to dopadlo? Pozrite si v 2. časť reportáže z magazínu Reflex.


BRATISLAVA/Reflex

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Reflex

Dôležité udalosti