Motorkári v ohrození: Muž z Černian na nich vylieva za jazdy vodu

Ilustračné foto.
Zdroj: TV Markíza

V momente, keď motorkárka prechádzala zákrutou, dostala mokrú ranu, následky mohli byť fatálne.

Motorkári upozorňujú na nebezpečné miesto. Majiteľ domu nad cestou ich tam vraj oblieva v momente, keď prechádzajú vedľa jeho nehnuteľnosti. Ten ale tvrdí, že to bola iba náhoda.

„Motorkári by tu mali byť opatrní!" Svojich kamarátov na tátošoch upozorňuje Drahomír na sociálnej sieti: „Keď sme išli do Novák, tak na nás vyšplechlo množstvo vody na vozovku, na ľavú stranu, keďže my sme išli po pravej strane, tak tá voda nás nezasiahla. Keď sa vracal domov ,neveril vlastným očiam. Stretli ženu, ktorá už také šťastie nemala.

V momente, keď motorkárka prechádzala zákrutou, dostala mokrú ranu.

„Ona to schytala od prilby až dole na nohy. Bundu, kolená a stehná mala úplne mokré a ešte štít na motorke a kaluž vody pod motorkou," opísal Drahomír. Podľa motorkárov - dostať priamy zásah vodou v zákrute je nebezpečné.

„Každý reagujeme inak a nejaký motorkár môže zareagovať tak, že zoberie balanc do protismeru a neviem si predstaviť tie fatálne následky, keď sa stretne čelný náraz s autom," vysvetlil motorkár Karol Remeník. Drahomír, ktorého voda takmer trafila si myslí, že to bol úmysel.

„Keď som videl, ako tá voda letí, tak mne to pripadalo, ako keby to bolo vedro vody.

„Keď odídeme preč, tak sa chceme k svojim rodinám vrátiť a toto je nezodpovedné, skutočne," upozrnil Remeník.

Majiteľ domu tvrdí, že za všetko môže bazén a trochu ťažší kamarát.

„Kúpal sa tu kamarát, asi 150-kilový. Keď skočil do vody, tak jej vyšplecholo toľko, že sa dostala až na cestu," povedal majiteľ domu.

„Neviem akou silou by musel ten človek padnúť do bazéna, aby toľko vody vyšplechlo na cestu cez ten plech - dole je chodník a až tam vozovka," čuduje sa motorkár.

Majiteľ domu ale tvrdí, že to úmysel nebol a motorkári na ceste pod domom mu nevadia. Prisľúbil, že bazén posunie ďalej. Uvedomil si, že voda môže byť pre motoristov nebezpečná.

Viac v reportáži Petra Zimana:


ČERŇANY/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nováky

Dôležité udalosti