Taxíkom 750 metrov za 18 eur. Turistov si zastal Ondrej

Taxi služba - ilustračná snímka
Zdroj: shuterstock.com

Vodič bloček vydal až po slovnej hádke.

Situácia, kedy sa Slovensko pred zahraničnými turistami vyznamenalo, sme zažili znova. S bratislavským taxikárom.

Nepríjemný moment zažil v pondelok (5. 6.) večer postarší pár z New Yorku, ktorý cestoval po Európe vlakom. Keď prišli na hlavnú stanicu, zobrali si taxi. Nevedeli však, že adresa, na ktorú sa chcú dostať, je len päť minút chôdzou.

"Po zastavení si taxikár za tri minúty cesty vypýtal 18 eur aj desať centov. Keď sa taxikára spýtali, ako to je možné, začal na nich kričať." Takto opísal na facebooku situáciu včera v noci Ondrej Volek, ktorý stál hneď vedľa auta. Taxikár sa vraj pustil slovne aj do neho.

Keď sa ich vraj zastal, že to je príšerná suma, dočkal sa nepríjemnej reakcie. "Taxikár mi povedal, že som vy**baný chuj, že neviezol mňa a že nech sa nestarám," píše Ondrej.

Ondrej Volek vo svojom statuse hovorí aj o tom, že taxikár staršiemu páru nechcel z 20 eur vydať. Bloček im tiež nedal. Keď ho začal pýtať, taxikár si sadol do auta a začal cúvať.

„Postavil som sa mu za auto, že nech mi dá bloček, inak volám políciu. Až po tomto som dostal bloček," hovorí Ondrej.

Taxikár mal síce na aute napísané, že minimálne cestné je 15 eur. Ako si vôbec môže stanoviť takú sadzbu, zvlášť v prípade, keď vedel, že pôjde len 750 metrov bez toho, aby ich na to upozornil? Reportér Lukáš Zuzelka sa pokúšal spojiť aj s taxikárom, ktorý turistov viezol, ale telefón mal vypnutý.Agresívny taxikár patrí do Cechu taxikárov, no jeho šéf nám potvrdil, že na neho nemá dosah. Zatiaľ im chýba oficiálna sťažnosť, ktorá nie je ani na kompetentných úradoch. "Keď nemáte priame dôkazy, že naozaj niekomu vynadal je ťažké voči nemu vyvodiť nejaké  opatrenia," povedal Milan Kotvas z Cechu taxikárov.BRATISLAVA/zž, TV Markíza
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taxislužba

Dôležité udalosti