Fico reaguje na pochod: Tu si médiá urobia akciu a všetci sú z toho úúú, že veľká akcia

Predseda vlády SR Robert Fico počas návštevy výstavy v Dvoroch nad Žitavou 2016.
Zdroj: TASR

Premiér prirovnal účasť na pochode k 1. máju.

„My sme mali na 1. mája 10-tisíc ľudí bez podpory médií a to si nikto nevšimol. A tu si médiá urobia akciu a všetci sú z toho úúú, že veľká akcia," to sú slová Roberta Fica. Po protikorupčnom pochode to takto povedal bývalému ministrovi pôdohospodárstva Stanislavovi Becíkovi na Dňoch poľa v Dvoroch nad Žitavou. Píše denník N.

Na otázku k pochodu reagoval ešte raz. „Vy máte problémy, panebože, na poľnohospodárskej výstave!" hovorí Fico. Na otázku, či ho pochod netrápi reagoval s tým, že ho to trápi viac ako ich. „Toto je neúcta, čo robíte ľuďom, ktorí od rána do večera robia na poli," odpovedal takto na ďalšie otázky o pochode.

Fico opakovane povedal, že na odvolanie Kaliňáka nevidí dôvod. „Nebudem križovať mojich ministrov len preto, že si to opozícia a časť médií želá," povedal Fico denníku.

Premiér už poďakoval študentom za ich aktivitu a vyzval ich, aby dodržali sľub a protest bol apolitický. Naznačil však, že pochod nezorganizovali sami.

Organizátori pochodu tiež reagovali na premiérove slová o pochode. Píše portál omediach.com. "Premiér SR ignoruje minimálne 15 000 ľudí v uliciach Bratislavy a Košíc. Porovnáva to s akciou SMERu na 1.mája, kde vraj prišlo necelých 10 000 ľudí, ktorí prišli na kultúrny program za desiatky tisíc EUR a nie podporiť stranu SMER," uzavreli organizátori.

DVORY NAD ŽITAVOU/zž

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Protikorupčný pochod

Dôležité udalosti