Zmena v spôsobe poskytovania skrytých titulkov

Zmena v spôsobe poskytovania skrytých titulkov
TV Markíza. Zdroj: TVNOVINY.sk

Skupina Markíza pristupuje s účinnosťou od pondelka 13. marca 2023 od 9:00 hod. ráno k vopred avizovanej zmene technológie poskytovania skrytých titulkov pre sluchovo znevýhodnených divákov a diváčky.

Po novom už skryté titulky nebudú poskytované prostredníctvom teletextu, ale formou modernejších, spoľahlivejších a lepšie čitateľných DVB titulkov. Diváci a diváčky si ich budú môcť jednoducho spustiť alebo vypnúť pomocou diaľkového ovládača, stlačením tlačidla štandardne označeného ako „TITULKY“, „SUB“ či „SUBTITLES“. Táto informácia sa nachádza aj v používateľskom manuáli ku konkrétnemu zariadeniu.

Pre divákov a diváčky sa tak nič nemení, až na tlačidlo, ktorým si po novom budú túto zákonom garantovanú službu aktivovať. Aj naďalej a ešte komfortnejšie si budú môcť vychutnávať vybrané programy z pestrej ponuky skupiny Markíza, ktoré sú vybavené skrytými titulkami. DVB titulky budú dostupné v rámci všetkých spôsobov príjmu TV signálu a u všetkých telekomunikačných operátorov.

Skryté titulky boli poslednou službou, ktorá naďalej fungovala aj po rozhodnutí skupiny Markíza ukončiť prevádzkovanie teletextu. Stalo sa tak po 25 rokoch existencie Markízatextu k 31. decembru 2021, dôvodom bolo naplnenie jeho historickej úlohy a kontinuálne klesajúca sledovanosť.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Médiá

Dôležité udalosti