Za streľbu na manželku dostal exstarosta Višňového 20 rokov natvrdo

Exstarosta obce Višňové Jaroslav Bača.
Zdroj: TV Markíza

Rozsudok ešte nie je právoplatný, obhajoba sa hneď na mieste odvolala.

Po troch rokoch a troch mesiacoch sa dozvedel bývalý starosta obce Višňové Jaroslav Bača, trest za to, že chcel zastreliť svoju manželku. Dvakrát na ňu vystrelil z pištole, prežila. Dodnes je na slobode, no okresný súd dnes vyriekol verdikt - 20 rokov natvrdo.

Podguráženy muž na rodinnej oslave dvakrát vystrelil na svoju ženu. Predchádzala tomu hádka zo žiarlivosti. Ešte v ten deň ho chytili a obvinili z vraždy. Sudkyňa mu prečítala rozsudok, v ktorom si vypočul 20 rokov.

"Poviem manželke, že ju veľmi milujem. Nech mi odpustí. Milujem aj celú jej rodinu, všetkých, všetkých veľmi ľúbim. Anjelik môj zlatý," povedal Bača tesne po zatknutí v roku 2014..

Na pojednávania nechodil, požiadal aby sa konalo v jeho neprítomnosti. Podľa obhajoby za to, čo urobil môže chorobný blud. To však znalci odmietli.

"Nevidel som dôvod liečby, pretože tam bola stanovená z našej strany diagnóza, teda žiadna, čo sa týka psychotickej poruchy. Ďalší znalecký posudok, a to z Pezinku jasne povedal a to, že takisto tam nie je porucha, ako sme povedali my. Ten účel teda medicínsky tam nebol," povedal v súdnej sieni súdny znalec.

Podľa sudkyne sa obžalovaný dopustil v celom rozsahu žalovanej trestnej činnosti a skutok spáchal v stave príčetnosti, pričom jeho ovládacia a rozpoznávacia zložka boli čiastočne znížené, a to požitím alkoholických nápojov.

Bývalý starosta má 61 rokov a pri dvadsaťročnom treste sa už z väzenia nemusí dostať von. Stíhajú ho na slobode. "Naozaj, naozaj jemu už o nič nejde ... takže neviem čo ďalej, ale bojím sa o svoj život. Bojím sa," tvrdí dnes už exmanželka Jana Bačová. Opätovne zvažuje požiadať aj o policajnú ochranu.


TRENČÍN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti