Mama so štyrmi chorými deťmi zúfalo hľadala pomoc, každý lekár ju odbil

Denisa Hírešová s deťmi.
Zdroj: Reflex

Pomohlo jej až odvysielanie našej reportáže.

Prednedávnom sme odvysielali príbeh mamy, ktorá sa sama stará o štyri choré deti. Vďaka divákom Reflexu, ľuďom z darcovského portálu Ďakujeme a Nadácii Televízie Markíza sa ich život rapídne zmenil. Konečne sa im dostalo komplexnej zdravotnej starostlivosti, akú si zaslúžili. Sú vďační každému, kto pomohol.

"Videli sme v Reflexe reportáž o rodine, ktorá je z neďalekej Handlovej. Bol to príbeh osamelej matky, ktorá sa stará o štyri deti trpiace rôznymi ochoreniami. Rozhodli sme sa, že sa na to pozrieme a čo sa bude dať, rodine pomôžeme," spomína si na začiatok pomoci námestníčka pre LPS a primárka pediatrického oddelenia žiarskej nemocnice Renáta Szépeová.

Pani Denisa Hírešová sa nám na kameru priznala, že v pomoc vôbec nedúfali. Dôvodom bolo, že každý lekár ich odbil. "Ostala som veľmi prekvapená, že sa ponúkla nemocnica v Žiari nad Hronom," hovorí.

Ďakujeme oddeleniu a lekárom za ich trpezlivosť i to, že nás vyšetrili.

Zástupca primára pediatrického oddelenia Kamil Hatiar pochválil pani Denisu, že s deťmi chodí poctivo na vyšetrenia a dodržiava rady lekárov.

Je potrebné ešte poznamenať, že na našu prvú reportáž ako prví zareagovali a pomocnú ruku im podali aj v očnej nemocnici vo Zvolene. Súrodencov tiež vyzdvihli doma a previezli ich na odborné vyšetrenia. Patrik dostal nové okuliare a Dominika čaká nevyhnutná operácia.

S kamerou sme sa vrátili do žiarskej nemocnice, kde štyroch súrodencov čakali komplexné vyšetrenia. "Tragédiou tejto rodiny je to, že deti majú rôzne ochorenia, možné na genetickom podklade, ktoré sú celoživotné. Snažili sme sa o to, aby sa ich zdravotný stav zlepšil a matka nemusela chodiť s každým dieťaťom zvlášť," vysvetlil Hatiar.

Deti strávili na oddelení niekoľko dní, aby urobili všetky potrebné vyšetrenia. Súrodenci si pobyt v nemocnici, kde chodili aj do školy, pochvaľovali. Celý čas bola s nimi v nemocnici mama, s ktorou bývali na spoločnej izbe. Pár dní po všetkých prehliadkach prišli aj prvé výsledky.

"Objavili sa diagnózy, ktoré sme nečakali, lebo sme o nich nevedeli. Budeme to riešiť so špecialistami. Dúfam, že do budúcna sa to aspoň trochu zlepší," myslí si pani Denisa. Teraz bude s deťmi chodiť na pravidelné kontroly.

Rodina Hírešová nezabúda ani na všetkých ľudí, ktorí im finančne pomohli cez stránku ďakujeme.sk a tiež Nadácii Televízie Markíza.


BRATISLAVA/Reflex

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Reflex

Dôležité udalosti