Otec nechutne sexuálne zneužíval svoju dcéru (11). Dnes si vypočul rozsudok

Zneužíval vlastnú dcéru
Zdroj: TV Markíza

Prokurátorka opísala, o od mladého dievčaťa žiadal.

Po štyroch rokoch prehovorila o otrasnom zážitku. Dnes už 11-ročné dievča údajne sexuálne zneužíval jej vlastný otec. Matka o ničom nevedela. Prípad sa na súde ťahá od marca. Dnes si obžalovaný vypočul rozsudok.

Tento muž mal vraj k dievčaťu oveľa bližšie ako len k dcére. V rodine dlhodobo prevládala zlá atmosféra. Manželke sa vraj vyhrážal, že ju zbije a zabije. Keď minulý rok v lete po dcére údajne hodil nožnice, zavolala políciu a rozrozprávala sa aj o zneužívaní.

„Chytal ju za genitálie, masíroval ich a pozeral sa s tým, že sa musí presvedčiť, či tam nemá špinu. Od maloletej žiadal, aby mu masturbovala pohlavný úd až do jeho vyvrcholenia," uviedla prokurátorka.

On sa však bráni a tvrdí, že to nie je pravda. „Nikdy som ju na intímnych miestach nechytil, ona sa taktiež môjho údu nikdy nedotkla," vyhlásil dávnejšie na súde obžalovaný. Cítil sa nevinný. A rovnako aj dnes.

„Som nevinný. Vážený súd, je prakticky vylúčené, aby som ako dôchodca štyri roky zneužíval svoju dcéru 2 až 3-krát týždenne," bránil sa na súde.

Prokurátorka navrhla trest sedem rokov. Senát muža dnes uznal vinným zo zločinu sexuálneho zneužívania a z prečinu nebezpečného vyhrážania a odsúdili ho na úhrnný trest odňatia slobody v trvaní tri aj pol roka nepodmienečne. „Že som nevedela, čo sa deje? Nevedela som, bohužiaľ. Mrzí ma to, hanbím sa za to, ale bežne človek na také vôbec nemyslí, že by sa niečo dialo, je to neprirodzené, je to scestné," vraví matka.

Obhajca odsúdeného muža tvrdí, že je stále presvedčený o tom, že možno k tomu sexuálnemu zneužívaniu nedošlo a predpokladá, že podajú odvolanie. Proti rozhodnutiu sa odvolala prokurátorka, keďže výška trestu sa jej zdá nízka. V prípade tak rozhodne krajský súd.

Pozrite si reportáž redaktora TV Markíza Michala Mazúcha:


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Otec

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.