Slovenským mužom chodia MMS s erotickým fotkami. Pozor, je to pasca podvodníkov

Žena s mobilom
Žena s mobilom Zdroj: Shutterstock.com

Vyhrážajú sa okamžitým zadržaním.

Podvodníci, ktorí chcú od ľudí dostať peniaze si na to hľadajú rôzne spôsoby. Prešovskí policajti evidujú prípady, ktoré sa týkajú podvodníkov snažiacich sa nachytať ľudí po telefóne. Informuje polícia na svojom facebooku.

Postup je v zásade rovnaký. Muž pošle svoje intímne fotky, na prvý pohľad atraktívnej mladej dáme, s cieľom výmeny takýchto fotografií alebo stretnutia s jediným účelom. Fotky posiela na telefónne číslo formou MMS.

Z tohto čísla sa následne ozve osoba, ktorá sa vydáva za policajta, advokáta či rodiča a mužovi sa vyhráža okamžitým policajným zadržaním, väzbou, podaním žaloby alebo zverejnením jeho fotiek v médiách.

Samozrejme, že na všetko je tento podvodník ochotný zabudnúť, ak dostane peniaze.

Muži väčšinou súhlasia a finančné prostriedky pošlú priamo na bankový účet alebo formou služby Western Union. Ide pritom niekedy aj o tisícky eur. Telefónne čísla a bankové účty sú registrované na "biele kone."

Polícia vyzýva ľudí, aby boli pri komunikácii s neznámymi osobami na rôznych zoznamkách mimoriadne opatrní a už vonkoncom neposielali svoje intímne fotografie na neznáme a neoverené telefónne čísla.

PREŠOV/zž

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti