Zuzana Čaputová hostí štátnu večeru na počesť holandského kráľovského páru

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok večer hostí štátnu večeru na počesť holandského kráľovského páru. Kráľ Viliam-Alexander s kráľovnou Maximou pricestovali na trojdňovú návštevu Slovenska.

Hlavy štátov po spoločnom rokovaní po príchode kráľovského páru vyzdvihli priateľské vzťahy Slovenska a Holandska. Prezidentka poukázala na spoločné hodnoty. Vidí tiež priestor na rozširovanie spolupráce. Podľa kráľa sa Slovensko rozvinulo do sebavedomej krajiny so silným prepojením na Európu.

Prečítajte si tiež:

Kráľovský pár si počas prvého dňa uctil pamiatku obetí totality pri pamätníku Brána slobody na Devíne. S primátorom hlavného mesta Matúšom Vallom absolvoval tiež prehliadku Bratislavy.

Spoločne s prezidentkou si pripomenuli aj zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej pri pamätníku na Námestí SNP. Za účasti kráľovského páru sa uskutočnila aj diskusia o slobode médií so zástupcami novinárskej obce.

Prečítajte si tiež:

Hlavnými témami kráľovskej návštevy sú otázky právneho štátu a ochrany klímy vrátane prechodu na obehové hospodárstvo, ako aj podpora inklúzie a rozmanitosti v spoločnosti. Ide o prvú kráľovskú návštevu na Slovensku takmer po 13 rokoch. Okrem Bratislavy navštívi kráľovský pár aj Poprad, Liptovský Mikuláš a Tatranský národný park.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.