Domáce

Traja poslanci urobili tlačovku, ale nepovedali o odchode nič

Beblavý, Procházka a Hrnčiar
Zdroj: TASR

Vraj až zajtra.

Poslanci Radoslav Procházka (nezaradený), Andrej Hrnčiar (Most-Híd) a Miroslav Beblavý (nezaradený) stále nepovedali, ako si predstavujú svoju politickú budúcnosť. V kuloároch sa hovorí, že Procházka a Hrnčiar sa vzdajú poslaneckých mandátov. Procházka ani Hrnčiar to zatiaľ prezradiť nechcú. Tvrdia, že budú informovať včas.

Procházka na dnešnej tlačovej konferencii potvrdil, že zloženie aktérov tlačovky nie je náhodné. Zišli sa na nej Procházka, Hrnčiar a Miroslav Beblavý (nezaradený). Procházka neprezradil, či sa vzdá mandátu. Hrnčiar tiež nepovedal, či odchádza z klubu Mostu-Híd a či položí mandát. Údajne stále váha, v Moste-Híd však predpokladajú, že napokon predsa len odíde. TASR to potvrdili viaceré zdroje z prostredia Mostu-Híd, ktoré si neželajú byť menované.

Ak by Hrnčiar klub opustil, mal by sa vraj vzdať aj poslaneckého mandátu. Vlani vo februári vyhlásil, že ak odíde od bugárovcov, poslanecký mandát položí. V parlamente by ho mala nahradiť Edita Pfundtnerová, ktorá po parlamentných voľbách v roku 2012 odišla zo strany Most-Híd. Bugárovci s ňou už vraj hovorili. Pfundtnerová nevylúčila možnosť, že by sa ujala mandátu, ak by Hrnčiar skutočne odišiel. "Ale nechcem predbiehať, pán Hrnčiar sa mandátu zatiaľ nevzdal," povedala dnes pre TASR.

Hrnčiar avizoval, že rozhodnutie o odchode z Mostu-Híd oznámi dnes. Na dnešnej tlačovej konferencii v parlamente ohlásil len svoju podporu pre prezidentského kandidáta Andreja Kisku. Na otázku TASR, či odchádza alebo zostáva v klube Mostu-Híd odpovedal, že dnes sú dôležité prezidentské voľby a ostatné témy a rozhodnutia sú druhoradé. "Takže dnes svoje stanovisko nepoviem," poznamenal.
BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.