Lucia Ďuriš Nicholsonová predstavila Jablko. Okamžite vylúčila spoluprácu s Matovičom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Lucia Ďuriš Nicholsonová predstavila jej vznikajúcu stranu Jablko. Ide o modernú stredovú stranu so silným sociálnym programom, povedala europoslankyňa. Jablko je proeurópsky a prozápadne nastavený subjekt, dodala.

Prvú tlačovú konferenciu zvolala na Medzinárodný deň žien. „Nedovolíme, aby nám krajinu a MDŽ zobrali extrémisti, pravicoví ani ľavicoví,“ uviedla Ďuriš Nicholsonová.

Vyzdvihla, že v Jablku je vysoké zastúpenie žien. „Sme absolútne presvedčení, že ak bude viac žien vo verejných funkciách, zlepší sa postavenie všetkých žien na Slovensku,“ dodala.

Jablko má podľa slov Nicholsonovej jasnú víziu, a to návrat morálnosti aj rozumu, dodržiavanie dohôd a predpisov, záujem o občanov krajiny, ktorý má byť nariadený akýmkoľvek straníckym hádkam.

Nicholsonová vylúčila budúcu spoluprácu s extrémistami. V tejto súvislosti menovala napríklad Uhríka, Kotlebu aj Blahu. Uviedla, že za touto červenou hranicou sa nachádza aj OĽANO pod vedením Igora Matoviča.

Prečítajte si tiež:

Nechcú vymýšľať koleso 

Lucia Ďuriš Nicholsonová vymenovala aj hlavné piliere vznikajúcej strany. Namiesto politikárčenia chcú počúvať občanov, vrátane odborníkov. Nechcú experimentovať.

Podľa jej slov majú pripravenú štrukturálnu reformu regiónov, ktorá sa roky odkladala. Odmietajú žabomyšie vojny. „Vieme si sadnúť a diskutovať.  Za zatvorenými dverami a s kompromismi,“ povedala Ďuriš Nicholsonová.

Uviedla tiež, že majú konkrétne spôsoby, kde nájsť peniaze na ich reformy. Nechcú vymýšľať koleso. Chcú sa inšpirovať a efektívne kroky zavádzať po vzore susedných krajín, Európy a celého sveta.

„Sme jasne prozápadne orientovaná proeurópska strana,“ uviedla europoslankyňa. Dodala, že obrovský potenciál vidia v mladých ľuďoch a chcú pracovať na tom, aby neodchádzali do zahraničia.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.