Zdá sa, že šmejdi sú späť! Odhalili sme ich novú taktiku

Poškodený dôchodca Peter Mráz.
Zdroj: Reflex

Zväčša sú ich klientelou dôchodcovia, ktorým najprv zavolajú a nalákajú na inú akciu zadarmo.

Donedávna predávali predražené hrnce, teraz ponúkajú laserové prístroje, ktoré majú, podľa nich, liečivé účinky. Zdá sa, že šmejdi sú späť, len obmenili svoje praktiky. Náramok na cievy nepredajú hocikomu.

Zväčša sú ich klientelou dôchodcovia, ktorým najprv zavolajú a nalákajú na inú akciu zadarmo, aby im neskôr ponúkli údajne uzdravujúci prístroj vo vynikajúcej cene 1 500 €. Ak máte "šťastie", ako pán Peter, predajú vám ho aj za 300 eur. Pozrite sa, ako to funguje v ich zákulisí.


S pánom Petrom Mrázom sme boj o reklamáciu náramku nevzdali. Skúmali sme bližšie postupy predajcov a či v tomto prípade skutočne prebehlo všetko podľa zákona.

Šmejdi v čase ich najväčšej sily mali na konte stovky okradnutých dôchodcov, ktorým hrozilo, že pre exekúcie za pod tlakom nakúpený zbytočný tovar, skončia na ulici. Pre nekalé praktiky šmejdov štát dokonca upravoval zákony.

V našich reportážach sledujeme konanie podnikateľov, ktorí telefonicky lákajú dôchodcov do svojich prevádzok na rôzne akcie zadarmo a popri tom im opäť ponúkajú rôzny tovar.

V prípade pána Petra Mráza išlo o náramok s údajnými liečebnými účinkami. Keď ho chcel vrátiť s tým, že nefunguje, nepochodil. Až kým si na pomoc nezavolal reportérku z magazínu Reflex.


BRATISLAVA/Reflex

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Reflex

Dôležité udalosti