Starostovi Žehne s kriminálnou minulosťou schválili po troch mesiacoch najvyšší možný plat

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Starostuje len tretí mesiac, no už za to dostáva maximálny možný plat. Rómskemu starostovi v Žehni pri Prešove obecní poslanci za jeho doterajšiu prácu schválili 60-percentné navýšenie platu. Zarábať bude viac ako dlhoročný primátor okresného mesta.

Viac než 4500 eur v hrubom bude mesačne zarábať Atila Géňa, starosta obce s takmer 1300 obyvateľmi. „Ak mám byť úprimný, aj ma to prekvapilo, aj som to privítal,“ komentoval starosta Géňa. Za najvyššie možné navýšenie základného platu zahlasovala väčšina obecných poslancov.

„Lebo si to zaslúži. Za krátky čas spravil dosť toho pre ľud,“ uviedol poslanec Igor Gabčo. Nie každý však súhlasí. Poslanec Erik Engeľ ostal zhrozený. Hovorí, že nerozumie, prečo mu navýšili plat po troch mesiacoch a ešte v takej ťažkej dobe, v akej sme teraz.

Starosta si zoznam toho, čo doteraz stihol pre obec spraviť, spísal vo svojom notebooku. Zamestnancom školy a škôlky upravil mzdy podľa platových tried. Chystá výstavbu zberného dvora, novej základnej školy i prístavbu materskej škôlky. 

Prečítajte si tiež:

Zarábať teraz bude viac ako primátor Bardejova, ktorý okresné mesto riadi už 24 rokov. Starosta si svoj kráľovský plat vraj nenechá len pre seba, prispievať z neho chce dôchodcom na obedy. 

Pred štyrmi rokmi Ústavný súd voľby v obci zrušil, pretože zatajil svoju kriminálnu minulosť. Jeho protikandidát už po minuloročných voľbách na súde so žalobou neuspel. Atila Géňa sa zviditeľnil aj tým, že nečakal na ustanovujúcu schôdzu a sľub zložil u notára.

Z vlastného vrecka vraj rád prispeje aj chudobným osadníkom, ktorí sa ocitnú v núdzi.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.