Na Záhorí nemajú neurológa a situácia je už neúnosná. Pacientku Ingrid nechcú objednať ani v inom okrese

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dlhé čakacie termíny u lekárov sú nepríjemné. No môže to byť ešte horšie, ak vám termín nedajú vôbec. Takýto problém majú aktuálne obyvatelia Záhoria. V regióne chýbajú neurológovia. Personálny nedostatok pociťuje aj Skalická nemocnica.

Koncom minulého roka museli okresať neurologické oddelenie. Z dvoch ošetrovacích jednotiek teraz funguje len jedna. Jednotka intenzívnej starostlivosti zostáva, a to s piatimi lôžkami. Namiesto dvoch ambulancií majú už len jednu.

Odchod do dôchodku, materská dovolenka alebo prirodzená fluktuácia, to sú bežné personálne faktory.

Prečítajte si tiež:

Podľa námestníka riaditeľa nemocnice je to komplexnejší problém.

„Faktorov, ktoré k tomu prispeli, bolo viacero. V prvom rade to bolo uzavretie neurologickej ambulancie v Senici, keď pán doktor odišiel do dôchodku, samozrejme, zaslúženého a pacienti začali prechádzať sem a došlo k preťaženiu. Plus došli do toho aj prirodzené veci ako materské dovolenky,“ vysvetlil námestník riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť Fakultnej nemocnici Agel Skalica Daniel Vidovič.

Na 107-tisíc obyvateľov okresov Skalica a Senica sú aktuálne len dve neurologické ambulancie, na ktoré je obrovský nápor pacientov a dlhé čakacie lehoty. Potvrdila nám to aj pani Jurovatá zo Senice, ktorá má problémy s krčnou chrbticou a nevie zohnať neurológa.

Prečítajte si tiež:

„Skúšala som najprv Trnavu, ktorú mi odporučila poisťovňa, potom Bratislavu. Skúšala som všetky možné čísla s tým, že už sú plní, neberú, neberú mimo okres a je s tým naozaj problém,“ hovorí pacientka Ingrid.

Trnavský samosprávny kraj potvrdil, že v okrese Senica chýba neurológ. „Aj preto úzko spolupracujeme so zdravotnými poisťovňami, Poliklinikou Senica ako aj s Nemocnicou Agel Skalica s cieľom nájsť lekára neurológa, ktorý by prevádzkoval ambulanciu v Senici,“ doplnila Natália Petkáčová z Trnavskej župy.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.