Kočner sa zrejme rozhodol prehovoriť. V niektorých prípadoch má spolupracovať s políciou

Marian Kočner.
Marian Kočner. Zdroj: TASR

Marian Kočner sa pravdepodobne rozhodol, že bude spolupracovať s políciou. S informáciou prišiel portál Topky.sk.

Podnikateľ si vo väzení odpykáva 19-ročný trest v kauze zmeniek. Obvinený je vo viacerých prípadoch a je obžalovaný v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Spomínaný portál uvádza, že sa zdá, že sa rozhodol v niektorých prípadoch prehovoriť. Vychádza z rozhodnutia vyšetrovateľa NAKA, ktorým Kočnera vyčlenil na samostatné konanie.

Prečítajte si tiež:

Kočnera trestne stíhali za zločin zasahovania do nezávislosti súdov. Údajne podplatil niekoľkých sudcov vrátane Moniky Jankovskej, ktorú zadržala pracovná skupina HMLA v rámci akcie Búrka. V putách vtedy skončili viacerí sudcovia.

Práve v tomto prípade z roku 2016 sa mal rozhodnúť spolupracovať s vyšetrovateľmi. Podľa uznesenia vyšetrovateľa z februára 2023 Kočnera v tejto veci vylúčili z trestného stíhania.

Dôvodom má byť, že v rámci inej trestnej veci vystupuje v postavení svedka a „vyjadril ochotu objasniť skutky, ktoré sú predmetom aj tohto trestného stíhania, ako aj iné skutky, ktoré sú predmetom trestných stíhaní vedených v pracovnej skupine HMLA,“ cituje portál.

O Kočnerovi si pozrite aj reportáž, ktorú sme odvysielali 2. februára 2023:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.