Po vražde ju umyl, namaľoval a vyfénoval jej vlasy. Dnes sa dozvedel výšku trestu

Vrah z Devínskej
Zdroj: TV Markíza

Dlhoročný psychiater, ktorý Šturcela vyšetroval a robil aj znalecký posudok, nám potvrdil, že Ctibor dokázal rozpoznať, čo robí.

Najskôr ju zavraždil, umyl, namaľoval a vyfénoval vlasy. Potom s ňou čakal v jednom byte, kým neprišli rodičia a policajti. Hrozil mu výnimočný trest až na doživotie. Dnes padol definitívny verdikt.

Ctibor Šturcel (34) mal problémy so závislosťou, oporou mu bola 9 rokov Paulína, s ktorou si pôvodne plánoval budúcnosť. Presne pred rokom sa na ňu z ničoho nič vrhol nožom a potom ju zadusil vankúšom. Po strašnom čine ju uložil na sedačku a siahol po pervitíne.

Nebohú objavili v byte až po niekoľkých dňoch. Ctibor sa chcel skántriť, pre spoločného psa hľadal náhradný domov. K vražde sa policajtom napokon priznal a svoj čin oľutoval.

Prvostupňový súd mu trest mimoriadne znížil. Prokurátorka ale žiadala viac a preto rozhodoval krajský súd. Definitívny verdikt si vrah vypočuť neprišiel. Súd ho poslal za mreže na 16 rokov. Rozsudok je právoplatný

Dlhoročný psychiater, ktorý Šturcela vyšetroval a robil aj znalecký posudok, nám potvrdil, že Ctibor dokázal rozpoznať, čo robí. V čase vraždy vraj nemal v sebe žiadne drogy ani alkohol.

Keď ho vyšetrovali, na magnetickej rezonancii zistili vraj atrofiu časti mozgu. Teoreticky aj to mohlo mať vplyv na jeho strašné konanie.

Ctibor dodnes nevysvetlil, prečo Paulínu zavraždil a hoci strávi za mrežami dlhé roky, žiadny trest už rodine ani priateľom milovanú osobu nevráti.


 

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti