Pripravte sa na teplotný šok. Slovensko o pár hodín zasiahne búrlivé počasie

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Zdroj: TASR/Dano Veselský

Slovensko o pár hodín zasiahne búrlivé počasie. Po teplých dňoch príde šokujúci zvrat. Ochladí sa, bude pršať, fúkať silný vietor a na severe nasneží. 

Počasie už v piatok (10. 3.) popoludní začne ovplyvňovať orkán Diethalm. Výrazne sa prejaví v sobotu.

Najteplejší deň od začiatku roka

Piatkové popoludnie bude zrejme prepisovať historické rekordy. Malo by ísť o najteplejší deň od začiatku roka, predpovedajú meteorológovia. Teploty môžu na západe krajiny atakovať až 20-stupňovú hranicu, informuje imeteo.sk.

Prečítajte si tiež:

​Počas popoludnia sa však začne počasie zhoršovať. Ovplyvňovať nás bude studený front, na viacerých miestach sa rozprší. Búrky udrú predovšetkým na juhu a východe krajiny. Mohli by byť aj pomerne výrazné, čo je vzhľadom na aktuálne ročné obdobie pomerne nezvyčajné, uvádza portál.

Búrky odštartujú ešte nepriaznivejšie počasie. Mimoriadne silný nárazový vietor nás čaká počas soboty (11. 3.) na celom území, avšak najnebezpečnejšie poryvy prídu okolo poludnia na západné Slovensko.

Nárazový vietor by na západe Slovenska mohol postupne dosahovať rýchlosť až okolo 100 km/h a môže spôsobiť materiálne škody.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre západné a časť severného Slovenska výstrahy druhého stupňa.

Zdroj: SHMÚ

Mesto Bratislava neodporúča v sobotu pohyb po parkoch, lesoch a cintorínoch. Dôvodom je očakávaný silný vietor.

„Môžu padať aj zdravé stromy, návštevu lesoparku preto odporúčame odložiť na iný deň,“ varujú Mestské lesy v Bratislave.

Výrazné ochladenie

V sobotu zažijeme aj poriadny teplotný šok. Zatiaľ čo v piatok môžu teploty na západe vystúpiť až na 20 stupňov, v sobotu počas dňa nepresiahnu pravdepodobne ani 10 stupňov.

Na severe sa dokonca môže vyskytovať aj celodenný mráz. Nie je vylúčené, že v noci zo soboty na nedeľu bude už mrznúť na celom Slovensku. Do nižších polôh sa v sobotu vráti sneženie a na severe by mohol opäť napadnúť aj nový sneh.

Pozrite si predpoveď počasia na nasledujúce dni:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.