Na výstave Hľadanie súvislostí predstavia svoju tvorbu významní českí umelci

Na výstave Hľadanie súvislostí predstavia svoju tvorbu významní českí umelci
Zdroj: T&AC Gallery

Na výstave Hľadanie súvislostí predstavia svoju tvorbu významní českí umelci Aleš Krejča – Obrazy a Radek Andrle – plastiky. Výstava sa koná v termíne 23.2 – 18.3.2023 v T&AC Gallery Zámocká 22 v Bratislave.

Aleš Krejča

Akademický maliar a grafik Aleš Krejča (1941, Praha) absolvoval bratislavskú Školu umeleckého priemyslu (1954 – 1959), odbor užitá grafika a špeciálny ateliér plagátu a knižnej grafiky u profesora Františka Muziky na Vysokej škole umelecko-priemyslovej v Prahe, ktorú skončil v roku 1965.

Okrem trojročného pôsobenia v úlohe riaditeľa štátneho zámku Kratochvíle pracoval predovšetkým ako knižný a časopisecký grafický upravovateľ, potom od roku 1996 desať rokov pôsobil ako výtvarný redaktor vo vydavateľstve Readers Digest Výběr. Za túto umeleckú činnosť dostal niekoľko cien a čestných uznaní v súťažiach o najkrajšie knihy roka.

V rokoch 1964–2000 ako knižný grafik pracoval pre české nakladateľstvá Albatros, Artia, Aventinum, Čs. spisovatel, Mladá fronta, Odeon, Paseka, Růže, Sefer,Torst. Graficky upravoval tiež noviny a časopisy (Young Cinema &Theatre, Výtvarná práce, Skauting, Čtení pro ženy, Technický magazín, Umění, Umění a byznys, Roš Chodeš).

Jeho otec Jindřich Krejča (1920-1993) bol akademickým maliarom a grafikom v oblasti reklamy.

Radek Andrle

Český sochár a grafik Radek Andrle (1976, Praha) vyštudoval odbor sochárstvo na Súkromnej odbornej škole umeleckého designu. Po škole využil ponuku Olbrama Zoubka, u ktorého pôsobil16 rokov ako jeho odborný asistent. Samostatne začal vystavovať od roku 2003. V roku 2011 opustil ateliér Olbrama Zoubka a začal sa naplno venovať svojim sochám.

Je členom voľného združenia Umelecká beseda. 2005 účasť na Medzinárodnom sochárskom sympóziu Džbán, Hředle u Rakovníka, Česká Republika , v roku 2010 účasť na Sochárskom sympóziu Seník.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Umenie

Dôležité udalosti