Hlavné mesto sa zahalilo do ružovej a podporilo tak boj za zdravé prsia!

Hlavné mesto sa zahalilo do ružovej a podporilo tak boj za zdravé prsia!
Zdroj: AVON

Aj napriek nepriaznivému počasiu sa v areáli Bratislavského hradu stretli tisíce ľudí nabitých pozitívnou energiou a chuťou pomôcť.

Bratislava sa v sobotu 17. júna zahalila do ružovej farby a opäť tak podporila boj za zdravé prsia. Prostredníctvom AVON Pochodu proti rakovine prsníka už deviatykrát vyjadrili pochodujúci podporu a spolupatričnosť ženám a ich rodinám, ktoré choroba zasiahla. Aj napriek nepriaznivému počasiu sa v areáli Bratislavského hradu stretli tisíce ľudí nabitých pozitívnou energiou a chuťou pomôcť.

Zdroj: AVON

Cieľom projektu AVON Pochod proti rakovine prsníka je primárne šírenie osvety problematiky rakoviny prsníka a dôležitosti prevencie. Každoročne charitatívne podujatie slúži na získanie finančných prostriedkov určených na aktivity zamerané proti tejto chorobe. Tento rok aj vďaka tisíckam účastníkom AVON Pochodu odovzdala spoločnosť AVON šek vo výške 22 942 EUR občianskemu združeniu Amazonky určený na boj a prevenciu rakoviny prsníkov.

Pre návštevníkov bol v areáli Východnej terasy Bratislavského hradu pripravený program už od 10.00 hod. Samotný pochod odštartoval svoju trasu o 14:30 hod. a pokračoval do historického centra Bratislavy. Podobne ako minulý rok si pochodujúci obliekli symbolické tričko a vytvorili tak dav bojujúci za zdravé prsia. Podujatie svojou účasťou podporili aj známe tváre projektu ako Jana Kirschner, Ada Straková, Alena Heribanová, Hana Rapantová, Nora Beňačková, Karin Habšudová, Roman Juraško, Kvetka Horváthová, Henrieta Mičkovicová a Soňa Skoncová.

Zdroj: AVON

Všetkým návštevníkom sa tisli slzy do očí počas najemotívnejšieho momentu podujatia „aktu spolupatričnosti". Na znak podpory pre ženy s ochorením rakoviny prsníka ale aj pre rodiny žien, ktoré svoj boj žiaľ prehrali, vypustili do neba tisíce ružových balónov.

Na hlavnom pódiu dobrú náladu a úsmevy šírili známi interpreti a skupiny ako Korben Dallas, Polemic, Jana Kirschner a Campana Batucada so svojou bubnovou show. Programom sprevádzal ostrieľaný moderátor Milan „Junior" Zimnýkoval. O zábavu mali postarané aj deti, ktoré si užili maľovanie na tvár, kreatívny workshop, čítanie detských knižiek, detské divadielko, vystúpenie Crazy Chichi and Friends a predstavenie Chcem byť požiarnikom. Načerpať sily mohli návštevníci v Street food zóne, navyše mali možnosť absolvovať aj voľnú prehliadku v SNM alebo navštíviť Hand Made stánky.

Pre návštevníkov bol pripravený aj špeciálny program, ktorý sa doteraz na ružovom podujatí neobjavil. V rámci neho sa predstavil moderátor Boris Pršo so svojou Walk talk show, kde vyspovedal ambasádorov projektu, zástupcov neziskových organizácií a ďalších zaujímavých hostí.

 

BRATISLAVA/ PR článok

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti