Armagedon na diaľnici D2. Vietor sa ukázal v plnej sile, z polí vysával prach a dvíhal ho do obrovských výšok

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Orkán aj prachová víchrica. Počasie v sobotu (11. 3.) poriadne potrápilo vodičov. Na viacerých miestach padali konáre a stromy, v Bratislave dokonca aj elektrické vedenie. Najkritickejšia situácia však bola na diaľnici D2.

Na diaľnici pri Rusovciach silno fúkalo, autá museli v oboch smeroch odstaviť.

Vodičom sa ukázal vietor v plnej sile, z polí vysával prach a dvíhal ho do výšky niekoľko desiatok metrov. Pred hraničným priechodom s Maďarskom napáchal aj škody na majetku. Z kamiónových návesov strhával plachty, lietajúce časti poškodili autá.

Prečítajte si tiež:

​„Policajti zadokumentovali dve škodové udalosti s predbežnou výškou 10-tisíc eur, k zraneniam nedošlo,“ uviedla bratislavská krajská policajná hovorkyňa Silvia Šimková.

​Väčšina vodičov čakala v autách, kým vietor utíchne. Iní sledovali prírodné divadlo z diaľky. Prachová víchrica zaskočila aj skúsených vodičov.

„Ešte som nič podobné v živote nevidel,“ povedal nám jeden z vodičov.

​Kolóny vznikali na slovenskej aj maďarskej strane. Polície oboch krajín odkláňali dopravu na vedľajšie cesty, pri Rajke na kruhových objazdoch kolabovala doprava. Akonáhle sa búrka priblížila k autám, nikto sa neodvážil ani len pootvoriť okno.

Prachovú víchricu v slabšej verzii pocítili aj vodiči na diaľnici D1 v smere z Trnavy do Bratislavy.

Vietor napáchal škody aj v hlavnom meste, polámané stromy zničili niekoľko áut a v Lamači museli pre spadnuté elektrické vedenie policajti usmerňovať dopravu.

Pozrite si aj rozhovor s meteorológom SHMÚ Štefanom Dlhošom, ktorý zhrnul, aké sme mali počasie na Slovensku v sobotu:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti