Neviete sa objednať k lekárovi? Štát chcel pacientom pomôcť, niekde sa však zasekol

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Stalo sa vám, že ste sa chceli objednať k lekárovi, no nevedeli ste sa mu dovolať? Nie ste jediní. Nápor pacientov je taký veľký, že dvíhať telefóny jednoducho nestíhajú. Štát plánoval pacientom aj lekárom s objednávaním pomôcť. Zdá sa však, že sa niekde zasekol.

Vysedávanie v čakárni ani telefón už dávno nie sú zárukou toho, že sa k lekárovi dostaneme. Termíny vyšetrení sa zväčša riešia mailom, alebo prostredníctvom portálov, ktoré prevádzkujú súkromníci. Jeden z nich sme si vybrali aj my a skúsili sa objednať k viacerým špecialistom. Sumy za túto službu sa pohybovali od päť až do 120 eur.

„Niekde platia pacienti desať eur, niekde platia pacienti 20 eur a už máme tu aj avíza, že sú to poplatky aj nad sto eur,“ uviedla Mária Lévyová, prezidentka Asociácie na ochranu práv pacientov.

Keďže ide o poplatok za službu a nie za termín, štát sa rozhodol zriadiť vlastný, bezplatný objednávací systém. Ten by mal pomôcť predovšetkým pacientom.

Prácu by to ušetrilo aj lekárom a cesta pacienta k vyriešeniu jeho problému by sa výrazne skrátila.

Prečítajte si tiež:

„Dnes dám výmenný lístok pacientovi a on si už hľadá lekára a častokrát to skončí tak, že sa nevie k žiadnemu objednať. To znamená, že takéto manažovanie by pacientovi uľahčilo život aj by mu pomohlo zorientovať sa v systéme a určite by to bolo pre neho aj lacnejšie,“ opísala pediatrička Kristína Visolajská.

„Tento typ objednávania sme si vytvorili, keď som bol riaditeľom v Národnom ústave detských chorôb a fungovalo to vynikajúco. Veľakrát tiež bol problém dovolať sa medzi ambulanciami, čiže oni si elektronicky toho pacienta posúvali ďalej,“ vysvetlil gastroenterológ Ladislav Kužela.

Štátny objednávací systém si dal za cieľ ešte kabinet Igora Matoviča v roku 2020. Tú istú vetu si potom do programového vyhlásenia napísala aj vláda Eduarda Hegera. Prešli takmer tri roky a plán je stále len na papieri.

„Momentálne je v hre viacero scenárov. Je to scenár, keď sa pacient chce objednať k akémukoľvek lekárovi. Potom je systém, keď vás objedná váš všeobecný lekár k špecialistovi a potom posledná možnosť je, že sa objednáte cez zdravotnú poisťovňu,“ povedala hovorkyňa NCZI Veronika Daničová.

Prečítajte si tiež:

​NCZI teda pracuje s troma scenármi. Ktorý z nich bude nakoniec zavedený do praxe je nateraz otázne. Závisieť to bude od novely zákona, ktorá bola už minulý rok na jeseň v medzirezortnom pripomienkovom konaní. Dnes tam už ale nie je. Prečo ministerstvo zdravotníctva neprezradilo.

„Na novele zákona č. 153/2013 Z. z. o národnom zdravotníckom informačnom systéme sa naďalej pracuje,“ vyjadrila sa hovorkyňa rezortu Petra Lániková.

Aj keď sa novela vrátila o dva kroky späť, podľa rezortu nie je vylúčené spustenie pilotného projektu v januári 2024.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.