Elektráreň vo Vojanoch mala prejsť rekonštrukciou. Doteraz ostalo len pri sľuboch

Elektráreň vo Vojanoch
Zdroj: TV Markíza

Pracovné miesto si malo nájsť až osemsto ľudí.

Sľubovali stovky pracovných miest na Zemplíne, no dodnes nezamestnali ani jedného človeka. Reč je o americkej firme, ktorá chcela za stovky miliónov eur prebudovať a zachrániť elektráreň vo Vojanoch. Zisťovali sme, čo sa s megainvestíciou stalo.

Osemsto nových pracovných miest a investície za takmer 800 miliónov. Takéto sľuby padali vo Vojanoch mesiac pred vlaňajšími parlamentnými voľbami.

Američania plánovali elektráreň prebudovať na akýsi zelený zdroj energie a vyrábať sa tu mali technológie budúcnosti. Čierne uhlie a biomasu malo nahradiť spaľovanie odpadov. To, že to myslia skutočne vážne, mala dokazovať ich osobná návšteva Vojan.

Aj po vyše roku je vo Vojanoch všetko po starom. Americký investor, ktorý mal elektrárne zachrániť, sa stratil, nevedno kam.

Ministerstvo hospodárstva nemá informácie o postupe a priebežnom plnení avizovaných zámerov investora Theta Energy Group.

Kým ministri tvrdia, že o americkom projekte nemajú žiadne informácie, nám sa podarilo zistiť, že Američania sa svojich plánov úplne nevzdali. Pre projekt vraj získali ďalších partnerov.

Vedenie elektrárne ale tvrdí, že na spolupráci s Američanmi sa nedohodli. A vo Vojanoch vraj urobili opatrenia, ktoré by mohli elektráreň dostať do kladných čísel.

Viac v reportáži Vladimíra Bučka:


VOJANY/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Elektráreň

Dôležité udalosti