Po búrlivom víkende opäť príjemná zmena. Vráti sa jarné počasie aj vysoké teploty

Jarné počasie.
Jarné počasie. Zdroj: TASR/Dano Veselský

Po búrlivom počasí, ktoré na Slovensko v sobotu (11. 3.) priniesol orkán Diethelm, meteorológovia predpovedajú nástup teplého frontu a opäť príjemné jarné teploty.

Hlboká tlaková níž sa rýchlo presunula na severovýchod, počasie sa našťastie upokojilo. Nasledujúci pracovný týždeň ani víkend nás žiadne extrémne výkyvy teda nečakajú.

Už v pondelok (13. 3.) začnú teploty stúpať. Najvyššia denná sa bude pohybovať od 5 do 11, na západe a juhu stredného Slovenska môže vystúpiť až na 17 stupňov, informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Prečítajte si tiež:

​Veľmi teplé počasie by malo byť aj v utorok (14. 3.). Na západnom a strednom Slovensku sa síce môže ojedinele vyskytnúť aj dážď, teploty však budú atakovať 16 stupňovú hranicu.

V stredu (15. 3.) sa bude najvyššia denná teplota pohybovať od 5 do 10 stupňov, na severe bude chladnejšie. Teplomery budú ukazovať okolo 3 stupne.

Vo štvrtok (16. 3.) by malo byť od 6 do 11 stupňov, na severe okolo 4 stupne.

No a pred nami je zrejme aj pekný víkend. V piatok (17. 3.) môžu teploty vystúpiť do 13 stupňov, v sobotu (18. 3.) aj v nedeľu (19. 3.) až na 16 stupňov.

Prečítajte si tiež:

​​Chopkom sa prehnal orkán

Na Chopku bol v sobotu (11. 3.) orkán. Priemerná rýchlosť vetra prekročila podvečer 118 kilometrov za hodinu (km/h). Informuje o tom SHMÚ na sociálnej sieti.

Prašná búrka

Mimoriadne silný vietor včera (11. 3.) potrápil Slovensko. Na viacerých miestach spôsobil problémy na cestách, zvalil stromy či vyvrátil bilbordy. Pre prašnú búrku museli dokonca uzavrieť aj diaľnicu D2.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 11. 3. 2023. Orkán aj prachová víchrica potrápili vodičov.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti