Alexandra Salmanovova prepustili z väzenia

Alexander Salmanov (archív 2014)
Zdroj: TASR

Za mrežami strávil štyri roky, od dozorcov mal veľmi dobré hodnotenia.

Alexander Salmanov si vo väzení v Hrnčiarovciach nad Parnou odpykával šesťročný trest. Ten dostal spolu so svojím otcom, ruským podnikateľom Sergejom Salmanovom za kauzu podplácania bývalej riaditeľky Daňového úradu v Šamoríne. Dnes ho z väzenia prepustili po tom, čo si časť trestu odsedel.

Salmanovovci boli vo väzbe od apríla 2013, ich tresty potvrdil Najvyšší súd SR v apríli 2015. Mladší z dvojice sa tak na slobodu dostal po štyroch rokoch strávených za mrežami. Otec Sergej dostal sedemročný trest a vo väzení naďalej zostáva.

Advokát František Polák nám informáciu potvrdil. Alexandra Salmanova prepustil na slobodu sudca nitrianskeho okresného súdu, dostal však štvorročnú podmienku a bude na neho dohliadať aj probačný úradník. 

Návrh podal Polák spoločne s klientom, ktorý si odsedel dve tretiny zo šesťročného trestu. "Mal veľmi dobré hodnotenie, disciplinárne odmeny, žiadne tresty. A tak riaditeľ zariadenia podporil jeho prepustenie," reagoval pre TV Markíza Alexandrov advokát.BRATISLAVA/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Alexander salmanov

Dôležité udalosti