Ďalšie vyjednávanie vo VW SK sa začalo, odborári chcú rokovať aj v noci

Štrajkujúci pracovníci automobilky Volkswagen Slovakia.
Zdroj: TASR

V rokovaniach nastal výrazný posun, uviedol predseda Moderných odborov.

Tretím dňom dnes pokračuje štrajk zamestnancov v automobilke Volkswagen Slovakia (VW SK). Kolektívne vyjednávanie medzi odbormi a vedením firmy trvalo celé stredajšie (21.6.) popoludnie, pred polnocou ho však prerušili.

V automobilke Volkswagen Slovakia (VW SK) je už 13. kolo kolektívneho vyjednávania. Zamestnanci tam za vyššie platy štrajkujú už tretí deň. Odborári sú ochotní rokovať aj celú noc.

Dvanáste kolo rokovaní trvalo celé stredajšie (21.6.) popoludnie, pred polnocou ho však ukončili. Obe strany si museli pripraviť dohodnuté podklady.

Predseda Moderných odborov Volkswagen Zoroslav Smolinský štrajkujúcich zamestnancov informoval, že rokovanie o novej kolektívnej zmluve už pravdepodobne nebude dlho trvať. V rokovaniach podľa neho nastal výrazný posun a s vývojom je spokojný.

Zdroj: TASR

„Ideme bojovať z plných síl, sme ochotní rokovať aj v noci. Ľudia sú odhodlaní štrajkovať aj budúci týždeň a dotiahnuť tento boj do úspešného konca," povedal bezprostredne pred rokovaním pre TASR.

„V záujme Volkswagenu Slovakia je aj naďalej dospieť čo najskôr k dohode akceptovateľnej pre obe strany," uviedla hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová.

Časovo neobmedzený ostrý štrajk zamestnancov VW SK sa začal v utorok (20.6.) o 6.00 h. Ani po opakovaných rokovaniach aj pred sprostredkovateľom sa totiž odbory nedohodli s vedením firmy na zvyšovaní platov.

Ide o prvý štrajk v histórii slovenského závodu tejto automobilky, ktorá na Slovensku pôsobí od roku 1991.

Požiadavky odborárov zahŕňajú 11 bodov. Okrem návrhu na zvýšenie tarifných tried o 16 % chcú MOV zjednotiť dovolenkový príspevok s vianočným. Navrhujú tiež zvýšenie rozpočtu osobného hodnotenia, zvýšenie mzdového zvýhodnenia za prácu v zmenách, zvýšenie základnej výmery dovolenky či predĺženie platenej prestávky.

V automobilke sa nevyrábajú luxusné autá a SUV a v obmedzenom počte sa produkujú malé mestské autá ako Škoda Citigo a VW Up.

Časovo neobmedzený ostrý štrajk zamestnancov automobilky sa začal v utorok (20.6) o 6.00 h. Ani po opakovaných rokovaniach aj pred sprostredkovateľom sa totiž odbory nedohodli s vedením firmy na zvyšovaní platov. Ide o prvý štrajk v histórii slovenského závodu tejto automobilky, ktorá na Slovensku pôsobí od roku 1991.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Volkswagen Slovakia

Dôležité udalosti