Monika Beňová žaluje štát: Za rakovinou jej zosnulej mamy a exmanžela Flašíka vidí toxickú skládku

Europoslankyňa za SMER-SD Monika Flašíková - Beňová
Zdroj: TASR

V žalobe by malo ísť o 130 miliónov eur.

Europoslankyňa za Smer-SD Monika Beňová žaluje štát pre toxickú skládku vo Vrakuni. Je presvedčená, že rakovina jej nebohej mamy a dnes už bývalého manžela Fedora Flašíka môže mať pôvod v kontaminovanej vode, ktorú znečistila toxická skládka.

Kauza, ktorá vyplávala naplno v posledných dňoch, chce poslankyňa riešiť žalobou za 130 miliónov eur. Píše denník Nový čas.

Toxíny zo skládky sú v podzemnej vode a ľudia si už nie sú istí ani tým, čo vypestovali vo vlastnej záhrade. Kompetentní sa podľa nej roky nestarali o to, že v bratislavskej časti Vrakuňa číha nebezpečenstvo z podzemnej toxickej skládky. „Ministerstvo životného prostredia o tom dlhodobo vedelo, napriek tomu nekonali a nekonajú ani doteraz," uvádza europoslankyňa.

Do bratislavskej časti sa presťahovala do domu v roku 2006. O tri roky nato, jej už bývalý manžel prišiel s tým, že má rakovinu lymfatických uzlín. "Je pravda, že sme polievali všetko zo studne, celú záhradu," hovorí Beňová.

Chce, aby ľudí v tejto mestskej časti štát odškodnil a tým vyriešil problém skládky. Minister László Sólymos však zatiaľ tvrdí, že nemá informácie o žalobe.

BRATISLAVA/zž

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vrakuňa

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.