Matovič chce od Hegerových Demokratov jednoznačné stanovisko, či budú spolupracovať s Hlasom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Igor Matovič, Michal Šipoš a ďalší poslanci OĽaNO usporiadali tlačovú konferenciu na tému: Pravý demokrat ľudí s mafiou nezradí. Nalejme si čistého vína. Hovorili o novej strane Eduarda Hegera a slovách ministra Rastislava Káčera o povolebnej spolupráci s Hlasom.

Matovič zopakoval slová Eduarda Hegera, ktorý vyhlásil, že predsedníctvo jeho novej strany vylúčilo z povolebnej spolupráce Hlas, Smer, Republiku aj ĽSNS. Minister Káčer však v rozhovore pre Denník N povedal, že nemá potrebu vytláčať Hlas z priestoru normálnych strán. 

Prečítajte si tiež:

„Poprosím jednoznačnú odpoveď, či platia slová ministra zahraničných vecí, ktorý hovorí o tom, že rozhodnutie neísť s mafiou bolo individuálne rozhodnutie Eduarda Hegera, alebo platia slová predsedu vlády, ktorý dnes po rokovaní vlády povedal, že snem strany uznesením rozhodol, že nebudú rokovať o povolebnej spolupráci s Hlasom, Smerom, Republikou a ĽSNS,“ vyzval Matovič.

Dodal, že Hlas je pre neho rovnaká mafia ako Smer. „Je nám veľmi ľúto, že aj mnohé médiá sa snažia očisťovať skorumpovaného politika Petra Pellegriniho, ktorý 19 rokov verne slúžil mafii a mal z toho osobný prospech ako Robert Fico. Z tohto pohľadu pre nás najdôležitejší odkaz, ktorý strana Demokrati prezentovala je, že vylúčili spoluprácu s Hlasom, čiže vylúčili spoluprácu s mafiou,“ skonštatoval šéf Obyčajných.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti