Patrí ku kráľovnám bežeckých tratí. Eva (74) má za sebou takmer päťsto maratónov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Pokorila najväčšie svetové metropoly a patrí ku kráľovnám maratónskych tratí. Eva Seidlová z Tlmáč bude mať 75 rokov, no maratónske trate sú pre ňu stále veľkou výzvou.  

Každé ráno ten istý rituál. Kuchyňa a raňajky pre manžela. Potom sa ustrojí na ranný tréning. Povinný odev, tenisky a vydá sa na 15-kilometrový beh.

Vždy dobehla do cieľa 

S behom začala, keď mala 35 rokov. Vtedy by jej vraj ani nenapadlo, že sa raz dostane medzi svetovú maratónsku špičku. 

„V Tlmačoch sme mali bežcov a tí ma nahovárali, a poď, a poď a zvládneš to. No niežeby som bola nadšená, ale išla som a dobre som urobila,“ spomína.

New York, Boston, Londýn, Berlín, Chicago i Tokio. Môže sa pochváliť tým, že na všetkých dobehla až do cieľa, čo nie je vždy bežné. Raz aj s vyvrtnutým členkom.

Prečítajte si tiež:

Vždy si berie obuvák 

Vytrvalosť má vraj v génoch. No techniku svojho behu nepovažuje za atraktívnu. „Nohy veľmi nedvíham a tým pádom ani neotriasam tie kolená, preto majú dobrú výdrž a sú zachovalé. Drobčím, nerobím veľké kroky,“ tvrdí.

Na oblečenie si nepotrpí, obuv však musí byť kvalitná. Zo zásady ju neperie, nech je vraj radšej zablatená.

„Šnúrky zaviažem už na začiatku sezóny, tak ako sú, potom už len obuvákom, už sú nastavené, presne nastavené. Takže povinná výbava, keď cestujem na maratón, je obuvák,“ tvrdí Eva.

Tvrdí, že v sedemdesiatich piatich sa plánuje ťažko, no chcela by si ešte zabehnúť maratón v Reykjavíku na Islande.

Štart na jubilejnom päťstom maratóne čaká vytrvalú bežkyňu začiatkom apríla v Bratislave. A to tesne pred jej narodeninami.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti