Pri Krpeľanoch vypustili kanál Váhu a na dne našli staré vraky. Jeden skrýva tajomstvo

Auto, ktoré vytiahli z kanála Váhu ukradli pri lúpeži.
Zdroj: TV Markíza

Ukradli ho pri lúpežnom prepadnutí podnikateľovi zo Sučian.

Osem áut na dne. Pri Krpeľanoch vypustili kanál Váhu a na dne našli staré vraky. Jedno z áut však ukrývalo tajomstvo, a spočiatku ani hasiči nechceli veriť tomu, čo vidia.

Kanál vypúšťali, lebo sa na jeho trase vytvorila jama a tak ho bolo treba spevniť. Dno tak odhalilo viaceré vraky. Niektoré tam ležali aj viac ako desať rokov.

Jedno auto ukradli pri lúpežnom prepadnutí podnikateľovi zo Sučian pred 11 rokmi. Muži so samopalmi ho prinútili vydať im auto. Kanál však vydal aj iné tajomstvá. „Z dna kanála sme vytiahli štyri trezory a dve rozpolené polky motorového vozidla," povedal Peter Slobodník z hasičského zboru v Sučanoch.

Hrdza zakryla mnohé stopy, no podľa niektorých štítkov sa pravdepodobne bude dať vypátrať ich pôvodný majiteľ. Niektoré z vrakov tam boli určite rok. V kanáli našli aj trezory. Z nich hasiči vymyli vnútorné nánosy.

Zdroj: TV Markíza

Vo vnútri jedného sa našiel CD nosič a vlajka Rotary Klubu. Reportér TV Markíza sa spojil aj s ich šéfom, no nič podobné, teda ani vlajka a ani trezor im nechýba. Ako sa tam dostali, ostáva záhadou.

Úlohou policajných kriminalistických technikov bude teraz identifikovať trezory a určiť komu patria. V ideálnom prípade ich aj spárovať s konkrétnymi trestnými činmi.

Zdroj: TV Markíza

Niektoré vraky z dna mali v batožinových priestoroch viacero tabuliek s evidenčnými číslami. A tak je zrejmé, že ten, kto auto uložil na dno kanála, ich počas jazdy menil.

„Pri čistení vodného kanála boli nájdené aj rôzne časti motorových vozidiel, ktoré budú zaistené za účelom zistenia, či nepochádzajú z trestnej činnosti," vysvetlil žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík. A tak hrdzavé tajomstvá bude musieť rozlúsknuť polícia.


KRPEĽANY/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti